طرح هاي كسب و كار

◄ وقتی کسی در مسیر جستجوی شغل جدید قرار می‌گیرید نباید اجازه دهد دیگران روحیه و ذهن‌ اورا به‌واسطه افکار متعصب و راهنمایی‌های نادرست تخریب نمایند. یک جستجوی شغلی مؤثر نیازمند دانش و اطلاعات به‌روز در مورد نحوه جستجوی کارفرمایان برای یافتن نیروی کار و همچنین داشتن دیدگاهی نسبت به ماهیت کلی این روند است.
14 فروردين 1395 11:9
◄ ماه‌های آخر هرسال یکی از دغدغه‌های فکری کارکنان و حقوق‌بگیران میزان افزایش حقوق و دستمزد می‌شود . آن‌ها نگران آن هستند که با توجه به بالا رفتن سال‌به‌سال هزینه‌های مختلف درسال آتی چه حقوقی دریافت خواهند کرد ، این نگرانی ورنج گاهی ازهمان بدو استخدام افراد را رنج می‌دهد. آن‌ها که به دلیل مشکلات معیشتی ناچارمی شوند به کاری مشغول شوند که کارفرما دستمزدی غیرواقعی و کم برای آن مشخص کرده همیشه از اینکه دستمزدی عادلانه دریافت نمی‌کنند رنج می‌برند و با آسیب‌های بزرگ روحی و روانی روبرو هستند .
14 فروردين 1395 10:55
■ اشاره : اگرچه مصاحبه‌های استخدامی یکی از اصلی‌ترین مراحل در روند جذب نیرو است اما روند مصاحبه سنتی به‌اندازه کافی برای مصاحبه‌شونده شاید جذابیت نداشته باشد و بهتراست مصاحبه‌کننده به‌جای آنکه صرفاً درگذشته کنکاش نموده و در مورد آن صحبت نماید، از متقاضی استخدام بخواهد درباره حل مشکلات واقعی سخن بگوید. با این روش است که میزان تمایل به ترقی و پیشرفت و راه‌حل برای مسائل آتی مشخص می‌گردد.
18 اسفند 1394 13:15
◄ صرفنظر از تعريفي که براي موفقيت داريد، برخي از ويژگيها، هرچند عجيب، در ميان اهالي موفق کسبوکار مشترک هستند. ميتوانيد در کنار هر ويژگي که احساس ميکنيد داريد علامت بگذاريد. با اين روش درمييابيـــــد چه ويژگيهايي راداريد و اگر مالک تمام آنها نيستيد به خود هراس راه ندهيد. بسياري از اين ويژگيها بهواسطه تمرين و ارتقاء رفتار مثبت و برنده به دست ميآيد، خصوصاً اگر اهدافي را براي خود مشخص کرده و براي دستيابي به آنها برنامههاي راهبردي طرحريزي کرده باشيد.
18 اسفند 1394 9:32
■ اشاره: دربسیاری از اعلام نیازهای نیروی انسانی و استخدام‌هایی که صورت می‌گیرد کارفـــرمایان از افرادی باسابقه بالا دعوت به همکاری می‌کنند ، درخواست نیروهای با سوابق بسیار بالا همیشه متقاضیان کار را رنجانده است آن‌ها انتظار دارند که پس از گذراندن دوران تحصیل به شغلی مناسب در رشته تحصیلی خود دست یابند و دیدن آگهی‌های استخدامی که سوابقی بالا می‌خواهد آن‌ها را می‌رنجاند وفکرمی‌کنند که حقی از آن‌ها سلب شده است ، درصورتی‌که این‌گونه نیست ودربسیاری از موارد کارفرمایان با این الزام روبرو هستند که با توجه به حساسیت‌هایی که در مورد رده‌های شغلی، قوانین اداری ، مهارت‌های فردی و بسیاری از خصوصیات دیگر وجود دارد باید از افراد باسابقه و باتجربه استفاده نمایند.
7 بهمن 1394 9:21
اشاره: افراد کارآفرين جزو گروه منحصربهفردي از افراد هستند. افراد کارآفرين نهتنها تفکري متفاوت دارند بلکه عملکرد آنها نيز متفاوت است. افراد کارآفرين ويژگيها، عـــادتها و خط فکري مختص به خود رادارند و بهواسطه آنها ايدههايي ارائه مينمايند که خط جداکننده بين جنون و نبوغ است. اما بااينوجود صرف داشتن تفکر خاص بدين معنا نيست که مناسب کارآفريني هستيد.
9 دی 1394 8:42
يافتن شغل جديد بايد طي فرآيندي ويژه و برنامه ريزي صورت گيرد. جستجوي شغل بدون برنامه ريزي طولاني ميشود و شايد به نقطه مطلوب نرسد. در اين مقاله چهار گام براي رسيدن به شغل جديد تعريف شده که از به روز رساني و ساماندهي رزومه آغاز شده و ديگر مراحل شامل قالب و طرح رزومه؛ جستجوي شغلي و آمادگي براي مصاحبه است.
5 دی 1394 13:52
اشاره: ارايه راهنمايي و مشاوره به جوانان حائز اهميت است و اقتصاد امروز به حضور اين جوانان بستگي دارد. براي خود من حدود 8 ماه طول کشيد تا بتوانم در زمينه بازاريابي شغلي بيابم. بدين سبب که 6 ماه پيش از فارغ التحصيلي جستجوي شغلي خود را آغاز نمودم و طي اين مدت 8 دوره کارآموزي را گذرانده و در 7 مورد در جايگاه رهبري قرار داشتهام. شايد علت به وجود آمدن فاصله زماني براي يافتن شغل اين بود که نحوه برقراري ارتباط و قدرت نفوذ در ارتباطات را نميشناختم. در هر صورت طي سالها نحوه يافتن و ساختن يک شغل موفق را آموختم. انتخاب خوب و درست در مسير شغلي از ان جهت مهم تلقي ميگردد که موفقيتهاي آتي را در پي دارد. حتي اگر در شغلي متفاوت مسير را به پايان برسانيد، مهارتهايي که کسب کردهايد و افرادي که با آنان برخورد داشتهايد درهاي جديدي را به روي شما خواهند گشود. در مطلبي که پيش رو داريد به 10 نکته اشاره ميکنم که براي رسيدن به موفقيت در هر شغلي بدان نياز است:
7 آذر 1394 13:22
■ اشاره: در روند جستجوي شغل چه تازه کارباشـيد و چه با سابقه ، چه مذاکره در مورد دستمزد را دوست داشته باشيد و چه از آن هراس داشته باشيد، مذاکره در مورد حقوق و دستمزد اجتناب ناپذيراست و بايد انجام گيرد تا شما به حق واقعي‌تان برسيد. آگاهي از اصول مذاکـــره در مورد دستمزد و اجتناب از اشتباهات کشنده در مذاکره، عوامل کليدي هستند که مسير رسيدن به پيشنهاد شغلي ايده آل و سزاوار را امکان پذير مي‌سازند که به شما کمک مي‌کند تا از اشتباهات کشنده در اين مذاکره اجتناب نماييد. از آنجا که مطالب بسياري در خصوص اصول مذاکره در مورد حقوق و دستمزد نوشته شده است، اين مقاله به طور خاص بر روي مواردي تاکيد دارد که بايد از آنان اجتناب نماييد زيرا کاربرد آنان مي‌تواند عواقب بدي از قبيل پيشنهاد شغل با حقوق پايين‌تر و حتي از دست دادن پيشنهاد شغلي که به زحمت به دست آورده‌ايد را به همراه داشته باشد. اگـــر به 10 اشتباهي که در اين مقاله به آن‌ها اشاره مي‌شود توجه کنيـــــد ، اجتناب از آن‌ها به راحتي براي شما امکان پذير خواهد بود.
3 آبان 1394 8:43
■ اشاره: درست است که فرصت‌هاي شغلي با محدوديت‌هايي در جامعه موجود هستند ، اما آيا بايد هر شغلي را به اين دليل که فقط يک شغل است پذيرفت و به هر شغلي تن داد ؟ قطعاً اين گونه نيست، اگر انتخاب شغل متناسب با معيارهاي صحيح نباشد دوره شغلي ناپايداري وجود خواهد داشت که نه به نفع کارجو و نه به نفع کارفرماست .
6 مهر 1394 8:58

سایت های مرتبط