فنون كار و كاريابي

در زندگی اجتماعی باید از اصول برقراری روابط مؤثر آگاه باشیم و برای ادامه روابط مان این روش ها را به کار بگیریم. در این نوشته سعی شده است برخی از قوانین اصلی ارتباط انسانی در محیط کاری به شما معرفی شود، پس با ما همراه باشید.
31 خرداد 1396 13:39
مرحله مصاحبه در روند جست وجوی شغلی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در مدت زمان کوتاه مصاحبه شغلی می توانید شانس استخدام خود را تقویت کرده یا از بین ببرید. بسیاری از اشتباهاتی که در روند مصاحبه شغلی رخ می دهند قابل پیش بینی و اصلاح هستند، لذا هر کس می تواند نحوه مصاحبه خوب را بیاموزد.
31 خرداد 1396 10:17
◄ وقتی کسی در مسیر جستجوی شغل جدید قرار می‌گیرید نباید اجازه دهد دیگران روحیه و ذهن‌ اورا به‌واسطه افکار متعصب و راهنمایی‌های نادرست تخریب نمایند. یک جستجوی شغلی مؤثر نیازمند دانش و اطلاعات به‌روز در مورد نحوه جستجوی کارفرمایان برای یافتن نیروی کار و همچنین داشتن دیدگاهی نسبت به ماهیت کلی این روند است.
14 فروردين 1395 11:9
■ اشاره : اگرچه مصاحبه‌های استخدامی یکی از اصلی‌ترین مراحل در روند جذب نیرو است اما روند مصاحبه سنتی به‌اندازه کافی برای مصاحبه‌شونده شاید جذابیت نداشته باشد و بهتراست مصاحبه‌کننده به‌جای آنکه صرفاً درگذشته کنکاش نموده و در مورد آن صحبت نماید، از متقاضی استخدام بخواهد درباره حل مشکلات واقعی سخن بگوید. با این روش است که میزان تمایل به ترقی و پیشرفت و راه‌حل برای مسائل آتی مشخص می‌گردد.
18 اسفند 1394 13:15
اشاره: ارايه راهنمايي و مشاوره به جوانان حائز اهميت است و اقتصاد امروز به حضور اين جوانان بستگي دارد. براي خود من حدود 8 ماه طول کشيد تا بتوانم در زمينه بازاريابي شغلي بيابم. بدين سبب که 6 ماه پيش از فارغ التحصيلي جستجوي شغلي خود را آغاز نمودم و طي اين مدت 8 دوره کارآموزي را گذرانده و در 7 مورد در جايگاه رهبري قرار داشتهام. شايد علت به وجود آمدن فاصله زماني براي يافتن شغل اين بود که نحوه برقراري ارتباط و قدرت نفوذ در ارتباطات را نميشناختم. در هر صورت طي سالها نحوه يافتن و ساختن يک شغل موفق را آموختم. انتخاب خوب و درست در مسير شغلي از ان جهت مهم تلقي ميگردد که موفقيتهاي آتي را در پي دارد. حتي اگر در شغلي متفاوت مسير را به پايان برسانيد، مهارتهايي که کسب کردهايد و افرادي که با آنان برخورد داشتهايد درهاي جديدي را به روي شما خواهند گشود. در مطلبي که پيش رو داريد به 10 نکته اشاره ميکنم که براي رسيدن به موفقيت در هر شغلي بدان نياز است:
7 آذر 1394 13:22
■ اشاره: در روند جستجوي شغل چه تازه کارباشـيد و چه با سابقه ، چه مذاکره در مورد دستمزد را دوست داشته باشيد و چه از آن هراس داشته باشيد، مذاکره در مورد حقوق و دستمزد اجتناب ناپذيراست و بايد انجام گيرد تا شما به حق واقعي‌تان برسيد. آگاهي از اصول مذاکـــره در مورد دستمزد و اجتناب از اشتباهات کشنده در مذاکره، عوامل کليدي هستند که مسير رسيدن به پيشنهاد شغلي ايده آل و سزاوار را امکان پذير مي‌سازند که به شما کمک مي‌کند تا از اشتباهات کشنده در اين مذاکره اجتناب نماييد. از آنجا که مطالب بسياري در خصوص اصول مذاکره در مورد حقوق و دستمزد نوشته شده است، اين مقاله به طور خاص بر روي مواردي تاکيد دارد که بايد از آنان اجتناب نماييد زيرا کاربرد آنان مي‌تواند عواقب بدي از قبيل پيشنهاد شغل با حقوق پايين‌تر و حتي از دست دادن پيشنهاد شغلي که به زحمت به دست آورده‌ايد را به همراه داشته باشد. اگـــر به 10 اشتباهي که در اين مقاله به آن‌ها اشاره مي‌شود توجه کنيـــــد ، اجتناب از آن‌ها به راحتي براي شما امکان پذير خواهد بود.
3 آبان 1394 8:43
■ اشاره: درست است که فرصت‌هاي شغلي با محدوديت‌هايي در جامعه موجود هستند ، اما آيا بايد هر شغلي را به اين دليل که فقط يک شغل است پذيرفت و به هر شغلي تن داد ؟ قطعاً اين گونه نيست، اگر انتخاب شغل متناسب با معيارهاي صحيح نباشد دوره شغلي ناپايداري وجود خواهد داشت که نه به نفع کارجو و نه به نفع کارفرماست .
6 مهر 1394 8:58
اشاره : شناخت مواردي که کارفرمايان هنگام استخدام نيروي انساني به دنبال آن هستند داراي اهميت است . ازنظر کارفرمايان علاوه بر مهارتهاي مرتبط و مورد نياز براي هر شغل به دنبال شناخت ارزشها ، ويژگيها و خصايص متقاضيان استخدام هستند تا انطباق آنها با محيط کاري خود و پيشرفت شغلي آنها را ارزيابي کنند. برخي ازکارفرمايان به مصاحبه هاي شغلي اکتفا نميکنند و براي ارزيابي ارزشهاي مثبت هر فرد دوره اي را به عنوان استخدام آزمايشي مشخص ميکنند ، همچنين افراد ميتوانند دردوره کارآموزي شايستگيهاي خود را نشان دهند. در اين مقاله ده مورد از برترين موارد مورد نظر کارفرمايان مورد اشاره قرار ميگيرد.
15 شهريور 1394 13:15
صرف نظر از جایگاه شغلی که استخدام برای آن صورت می گیرد، مهارت ها و قابلیت هایی وجود دارند که کارفرمایان انتظار دارند تمامی متقاضیان استخدام واجد آن باشند. این دسته مهارت های نرم نامیده می شوند و مهارت ها و نحوه عملکرد و رفتار بین افراد را شامل می شوند و برای موفقیت در محیط کار ضروری می باشد.
16 تير 1394 13:44
برقراری ارتباط موثر باعث موفقیت درجستجوی شغل می‌شود
17 خرداد 1394 9:50

سایت های مرتبط