احمد میرزا خانی پدر نابغه ریاضی دان ایرانی مرحومه مریم میرزا خانی را بیشتر بشناسیم

احمد میرزا خانی پدر نابغه ریاضی دان ایرانی مرحومه مریم میرزا خانی را بیشتر بشناسیم

 مریم میرزاخانی که 24 تیرماه امسال رسانه ها از مرگ او براثر سرطان خبردادند و اینک سرویس های اطلاعاتی روسیه  از ترور بیولوژیک این ریاضی دان نخبه ایرانی خبرداده اند فرزند احمد میرزاخانی است . 

 احمد میرزاخانی، پدر مرحومه مریم میرزاخانی  دانش آموخته رشته مهندسی برق از دانشگاه علم و صنعت واز فعالان بخش خصوصی در همین رشته است . وی که در حال حاضر به دلیل بیماری و درگذشت دخترش در آمریکا بسر می برد، بنیان گذار مجتمع خیریه رعد، رئیس هیات مدیره و عضو هیات مدیره دانشگاه علمی کاربردی این مجتمع است.
مجتمع نیکوکاری رعد که درحال حاضر در تهران، شهرک غرب فعالیت می کند
با هدف آموزش به جانبازان از سال 1363 راه اندازی شده است،  در ابتدا دراین مجتمع به توان یابان سیم پیچی موتور را آموزش می دادند که به مرور معلولان جسمی و حرکتی نیز به این مقوله افزوده شدند که در همین راستا مجتمع آموزشی فنی حرفه ای برای افراد دارای معلولیت راه اندازی شد و این افراد در رشته هایی از جمله رایانه ،فنی، خیاطی ،معرق ،نقاشی ،کار باسفال و زبان انگلیسی را آموزش می بینند.
ماموریت و هدف رعد در ابتدا موضوعی ساده به نظر می‌رسید: آموزش‌های رایگانِ فنی و حرفه ای به توان یابان. ماموریتی که در انجام، بسیار سخت‌تر از آن بود که در ذهن پنداشته می‌شد. اما مسیر رعد هر چه سخت‌تر و پر فراز و نشیب‌تر شد، همیاران رعد را ثابت‌قدم‌تر از پیش ساخت.
درسال 1390به دلیل اینکه نیاز به افراد توان یاب به آموزش های دانشگاهی حس شد مرکز جامع علمی کاربردی راه اندازی شد که درزمان حاضر تمام خدمات آموزشی به آنان در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ، رایگان است.
در مجتمع رعد علاوه بر آموزش فنی حرفه‌ای خدمات  توانبخشی ( فیزیوتراپی، کاردرمانی)، مددکاری و مشاوره، کاریابی و اشتغال حمایتی نیز ارایه می شود.            
همچنین، ثبت رعد در سال ۱۳۷۷ توسط دفتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد(UNDPI)  به‌عنوان یک سازمان غیردولتی (NGO) و کسب مقام مشورتی از شورای اقتصادی- اجتماعی سازمان ملل (Ecosoc) در سال ۱۳۹۳ زمینة مناسبی برای حضور رعد در عرصه‌های بین‌المللی و ارتقای سطح آموزش داخلی را فراهم کرده است.
 احمد میرزاخانی از افراد مسلمان و کارآفرینی است که درعرصه های اجتماعی با خدمت به معلولان نقش ارزنده ای درتوان بخشی آنها داشته است ، مصیبت درگذشت دخترگرامیشان بر  ایشان تسلیت باد
 


26 تير 1396 16:23
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط