بیش از 3000 فرزند شاهد و ایثارگر در همدان بیکارند

بیش از 3000 فرزند شاهد و ایثارگر در همدان بیکارند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان از پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به 179 نفر از فرزندان ایثارگران در استان خبر داد.
سیدناصر عارف در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه بیکاری و اشتغال یکی از چالش‌های اساسی جامعه است، اظهار کرد: بیش از 3000 فرزند شاهد و ایثارگر در استان همدان بیکار هستند.
وی با اشاره به اینکه براساس قانون باید 25 درصد سهمیه استخدامی به ایثارگران اختصاص یابد، تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت به دنبال چابک‌سازی دستگاه‌های اداری است بنابراین استخدام در ادارات دولتی با محدودیت روبرو شده به طور یکه از ابتدی سال تا کنون 199 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در دستگاه‌های دولتی مشغول به‌کار شدند.
عارف با بیان اینکه تسهیلات خوداشتغالی برای افرادی که دارای مهارت و مدرک هستند، پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون 179 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر تسهیلات خوداشتغالی و 297 نفر نیز جواز کسب دریافت کرده‌اند.
  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با تأکید بر اینکه افرادی که تسهیلات خوداشتغالی دریافت می‌کنند از لیست بیکاران خارج می‌شوند، بیان کرد: 750 فقره مشاوره شغلی در 9 ماهه امسال برای فرزندان شاهد و ایثارگر جویای‌کار در بنیاد شهید استان صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون 6 میلیارد و 900 میلیون ریال از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک کشاورزی، یک میلیارد و200 میلیون ریال از بانک توسعه تعاون، 6 میلیارد و 450 میلیون ریال از صندوق کارآفرینی امید و 12 میلیارد و 250 میلیون ریال وام یارانه‌دار در بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.
عارف با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی 5 تا 10 میلیون تومانی برای 97 نفر در دست اقدام است، اظهار کرد: برای 49 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر متقاضی تسهیلات خوداشتغالی مناطق روستایی 12 میلیارد و 250 میلیون ریال پرداخت شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با بیان اینکه ایثارگران حق بزرگی بر ما دارند و امنیت امروز کشور حاصل ازخودگذشتگی ایثارگران است، تأکید کرد: از بخش خصوصی و بنگاه‌های اقتصادی درخواست داریم رویکرد خود را در به‌کارگیری فرزندان شاهد و ایثارگر تغییر دهند./ ل.ق 


23 دی 1396 13:14
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط