شیوه نوین تامین مالی جمعی برای کارآفرینی در کشور راه‌اندازی شد

شیوه نوین تامین مالی جمعی برای کارآفرینی در کشور راه‌اندازی شد

شیوه نوین تامین مالی جمعی امروز با عقد تفاهم نامه مشترک بین وزارتخانه های "اقتصاد و دارایی"، "تعاون، کار و رفاه اجتماعی" و "ارتباطات و فناوری اطلاعات" رسما در نظام تامین مالی کشور وارد شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عیسی منصوری  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر تصریح کرد: در تامین مالی جمعی، گروه زیادی از مردم با مقادیر خُرد در ارائه منابع لازم برای فعالیت های مختلف مشارکت می کنند.
وی افزود: در این شیوه جدید ایجاد کسب و کارهای کوچک روستایی، مشاغل خانگی یا کارآفرینی های فناورانه گرفته تا فعالیتهای انسان دوستانه نظیر تحصیل کودکان کار، گروه های آسیب پذیر و حتی تامین مالی آرزوهای جوانان از جمله ادامه تحصیل و نظایر آن مشارکت می کنند.
 منصوری گفت: این گونه از تامین مالی بر بستر فضای اجتماعی و شبکه های اجتماعی با استفاده از سکوهای عاملین تامین مالی جمعی شکل گرفته و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان بکار گرفته شده است.
 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در ایران، به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این موضوع در سال 1394 در دستور کار کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال قرار گرفت و طی سه سال با مشارکت تعداد زیادی از دستگاههای ذیربط و توجه به تجربیات دیگر کشورها، دستورالعمل آن تدوین شد.
 منصوری خاطرنشان کرد: روش تامین مالی جمعی به گونه های مختلف اهداء، پاداش، وام و مشارکت در سهام خصوصی قابل اجرا است، که به دلیلی اهمیت مشارکت در سهام خصوصی در تامین مالی فعالیت های کارآفرینی، مقرر شد که عاملین تامین مالی جمعی با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و تحت نظارت آن سازمان عمل نمایند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: مطابق با دستورالعمل تهیه شده، عاملین فعلی شش ماه فرصت دارند تا اقدام به اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار نمایند. / ل.ق


23 دی 1396 15:34
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط