رشد ۲۳ درصدی تقاضا برای تاسیس واحد‌های جدید صنعتی

وزیر صنعت در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو
رشد ۲۳ درصدی تقاضا برای تاسیس واحد‌های جدید صنعتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۴ هزار و ۵۰۰ تقاضا برای تاسیس واحد‌های جدید صنعتی داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۳ درصدی داشتیم.
رشد ۲۳ درصدی تقاصا برای تاسیس واحد‌های جدید صنعتیبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمد شریعتمداری در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو اظهار کرد: طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب به لطف الهی دستاوردهای مختلفی در حوزه‌های گوناگون داشتیم که می‌توان به مواردی همچون موفقیت‌های صنعت فولاد، مس،روی، آلومنیوم، سیمان، پتروشیمی سایر دیگر صنایع اشاره کرد.
وی افزود: علی رغم تمام ضعف‌های کشور، امید به آینده در فعالان اقتصادی رو به رشد بوده که نشانه آن تقاضای تاسیس واحدهای جدید است که در 10 ماه امسال حدود ۴ هزار و ۵۰۰ تقاضا برای تاسیس داشتیم که نشان از رشد ۲۳ درصدی دارد.
شریعتمداری در توضیح جایگاه صنعت خودروسازی کشور گفت: صنعت خودروسازی برای ایران بومی نیست و به طور قطع با رقبا خود فاصله قابل توجهی دارد و به این خاطر به دنبال جذب سرمایه گذار خارجی هستیم.
وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از فولاد مصرفی جهان در بخش خودرو مصرف می‌شود، افزود: خودروسازی در جهان دچار تحول شده و باید به دنبال افزایش رقابت پذیری باشیم که از نمونه‌های آن می‌توان به افزایش سهم خودروهای برقی و خودران اشاره کرد.
وی در خصوص شرایط سرمایه گذاری گفت: برای سرمایه گذاری خارجی در ایران باید تحقیق و توسعه و انتقال تکنولوژی در اولویت های سرمایه گذاری قرار گیرد.
شریعتمداری با اشاره به اینکه گزارش ها از صنعت خودرو گفت: نظرسنجی نشان دهنده تلاش برای حرکت به سوی افزایش کیفیت خودروها است تا در نهایت رضایتمندی هموطنان را به دنبال داشته باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این مسئله که 3.5 تا 4 درصد تولید ناخالص داخلی سهم شرکت های خودروسازی است، بیان کرد: 12 درصد اشتغال صنعت نیز در بخش خودرو انجام می شود به همین خاطر نباید برای توسعه این صنعت متوقف شویم و اقدامات موثر برای ارتقای آن برداریم./ ل.ق 


24 بهمن 1396 15:31
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط