زمینه اشتغال 135 مددجوی بهزیستی اردکان فراهم شد

زمینه اشتغال 135 مددجوی بهزیستی اردکان فراهم شد

رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: در سال 1396 با پرداخت 35میلیارد و 750 میلیون ریال وام قرض الحسنه خود اشتغالی ، مشاغل خانگی و کارفرمایی ، زمینه اشتغال 135 نفر از مددجویان فراهم شد.
امیرولی عضدزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته با هدف اشتغال پایدار و مولد 123نفر برای دریافت وام خوداشتغالی به مبلغ 13 میلیارد و 750 میلیون ریال به بانکهای عامل معرفی شدند.
وی با بیان نقش کارفرمایان در جذب و اشتغال پایا و مولد جامعه هدف از اعطای بسته های تشویقی به کارفرمایان خبر داد و تصریح کرد: در این راستا پارسال چهار کارفرما با جذب 12 مددجو برای دریافت تسهیلات کارفرمایی به مبلغ 22 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شدند.
عضدزاده در ادامه پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و جبران عدم کارایی معلولان را از دیگر راهکارهای بهزیستی برای تشویق کارفرمایان در جذب معلولان و مددجویان عنوان کرد .
این مسئول اضافه کرد که تسهیلات خوداشتغالی در بخش های دامداری ، کشاورزی ، تولید پوشاک، قالیبافی ، خیاطی ، گلدوزی، ، شیرینی پزی ، صنایع دستی ، در و پنجره سازی، آرایشگری، خیاطی ،خوار و بارفروشی به مددجویان پرداخت می شود.
وی با تمجید از صنعتگران خیری که بدون چشم داشتی نسبت به جذب و به کارگیری معلولان و مددجویان اقدام می کنند، افزود که پارسال کارخانه کاشی ایفا سرام اردکان بدون دریافت هیچ گونه تسهیلاتی ، زمینه اشتغال 107 نفر را فراهم کرد.
این مسئول تصریح کرد : همچنین سال 96 از طریق مراکز غیر دولتی زیرنظر بهزیستی هفت نفر در اجرای قانون سه درصد استخدام معلولان جذب بازار کار و تولید شدند.


26 ارديبهشت 1397 15:42
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط