ظرفیت اشتغالزایی در حوزه آی.تی ایلام بسیار بالاست

ظرفیت اشتغالزایی در حوزه آی.تی ایلام بسیار بالاست

 معاون اقتصادی استاندار ایلام ،گفت: ظرفیت اشتغالزایی در حوزه ای تی در این استان با توجه به وجود دانش آموختگان بالای این رشته بسیار بالاست.
به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، ایوب درویشی صبح امروز (۲۳ خرداد) در دیدار با اعضای نظام صنفی رایانه استان ایلام اظهار کرد: حوزه آی.تی از نظر سابقه فعالیت و همچنین از جهت افراد فعال در این عرصه در کشور و استان جوان است.
وی، افزود: افراد بسیاری در سال های اخیر در قالب شرکت های دانش بینان توانسته اند در بخش ای تی حضور پیدا کرده و در کنار اشتغال زایی درآمدهای بسیاری نیز نصیب خود کنند.
معاون استاندار ایلام، تصریح کرد: دولت نیز از یکی از اولویت های کاری خود را در زمینه گسترش فناوری حمایت از فعالان حوزه ای تی قرار داده است و تسهیلات بسیاری خوبی برای این حوزه در نظر گرفته است.
درویشی ادامه داد: حوزه ای تی در دنیا نگرش به اشتغال را تغییر داده و با استفاده از فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی فاصله میان جوامع مختلف کاهش یافته و دسترسی همه حوامع به منابع علمی و فنی با سهولت بیشتری نسبت به گذشته صورت می گیرد.
وی، افزود: بر اساس امارهای اخذ شده شرکت های فعال در حوزه ای تی جزو موفق ترین و پردرآمدترین شرکت ها در کشورهای صنعتی هستند که نشان گر ظرفیت بالای این حوزه برای ثروت آفرینی دارد.
معاون اقتصادی استاندار ایلام، خاطرنشان کرد: باید بسترهای حضور فارغ التحصیلان این بخش از سوی دولت فراهم شود تا بتوانیم به توجه به تعداد بالای فارغ التحصیلان این حوزه سهم بیشتری از بازار این رشته داشته باشیم.


23 خرداد 1397 15:26
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط