فقدان توازن میان آمار معلمان استان مرکزی و جمعیت دانش آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی عنوان کرد؛
فقدان توازن میان آمار معلمان استان مرکزی و جمعیت دانش آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: در حال حاضر میان جمعیت معلمان و دانش آموزان در استان مرکزی توازن و تناسب وجود ندارد و تعداد آموزگاران باید افزایش یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، شهریار فولادوند ظهر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: هم اکنون تعداد معلمان حق التدریس آموزش و پرورش استان مرکزی از سایر استان های مشابه بالاتر است، اما با این وجود، با کمبود آموزگار روبرو هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: معلمان حق التدریس در استان از آموزش های لازم برخوردار می شود و طی سال گذشته ۶۸هزار ساعت آموزش برای این معلمان انجام شده است.
فولادوند ضمن اشاره به اینکه سه هزار و ۵۰۰ معلم در ۲۱۸ مدرسه غیردولتی استان مرکزی اشتغال دارند، بیان کرد: مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی در استان مرکزی با مشکلاتی مواجه می باشند، از جمله اینکه استیجاری هستند و در تامین مبالغ اجاره و مخارج مختلف دغدغه دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان ساخت: از سوی دیگر در برخی نقاط استان از جمله شهرستان ساوه با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم و مدارس دونوبته فعالیت دارند، نیاز است که ایجاد فضای آموزشی جدید گسترش یابد.
وی تصریح کرد: تامین فضای آموزشی برای مدارس غیردولتی کاری دشوار است و طی سال تحصیلی کنونی با وجود اینکه مجوز راه اندازی 40 مدرسه غیر دولتی جدید صادر شده اما تعداد بسیار ناچیزی از این درخواست دهندگان، مکانی را برای راه اندازی مدرسه یافته اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: در راستای کمک رسانی خیران به آموزش و پرورش، مقرر است مدرسه ای در اراک احداث شود که با تامین هزینه ها از سوی خیران مدرسه ساز، از اعتبار لازم برخوردار خواهد شد.


23 خرداد 1397 15:50
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط