ثبت‌نام در چهاردهمین دوره آزمون قرآن کریم تا ۲۱ اسفند ادامه دارد

سرپرست اداره دار القرآن تبلیغات اسلامی استان زنجان:
ثبت‌نام در چهاردهمین دوره آزمون قرآن کریم تا ۲۱ اسفند ادامه دارد

سرپرست اداره دار القرآن تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: ثبت‌نام در چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی قرآن کریم از ۲۱ بهمن‌ماه شرع شده و تا ۲۱ اسفندماه امسال ادامه داد.
حجت الا سلام علی‌رضا بهبودی در گفتگو با خبرنگار مهر به برگزاری چهاردهمین دره آزمون اعطای مدرک تخصصی به قرآن کریم در استان زنجان اشاره کرد و افزود: آزمون اعطای مدرک تخصصی قرآن کریم از سال ۸۵ آغازشده است.
وی اظهار کرد: دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی حافظان قرآن کریم چهاردهمین دوره است که در استان برگزار می‌شود.
سرپرست اداره دار القر آن تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: این طرح از سوی شورای انقلاب فرهنگی در سال ۸۴ تصویب‌شده است و به افرادی که حافظ قرآن کریم هستند مدرک تخصصی داده می‌شود و خوشبختانه این هم در مجلس تصویب‌شده است.
بهبودی بابیان اینکه افرادی که حافظ قرآن کریم بوده و موفق به کسب مدرک تخصصی شوند، ارتقای تحصیلی هم خواهند داشت، گفت: برای حفظ ۱۰ جز مدرک دیپلم، ۲۰ جز فوق‌دیپلم بوده و برای حفظ کل قرآن کریم در سه درجه مدرک لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا با توجه به مندرجات مدرک تحصیلی ارائه می‌شود و این مدرک ارزش استخدامی دارد.
وی به پروسه ثبت‌نام اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام در چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی قرآن کریم از ۲۱ بهمن‌ماه شرع شده و تا ۲۱ اسفندماه ادامه داد و حافظان قرآن کریم می‌توانند به سایت تلاوت دارالقرآن کریم مراجعه و ثبت‌نام کنند.
سرپرست اداره دار القر آن تبلیغات اسلامی استان زنجان تأکید کرد: این آزمون در دو مرحله کتبی و شفاهی است که در مرحله کتبی پنج سوال مطرح می‌شود و چهار سوال در زمینهٔ ترجمه و یک سوال هم در بخش حفظ است.
بهبودی افزود: شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب امتیاز شوند در آزمون شفاهی می‌توانند شرکت کنند.
وی بابیان اینکه به این دوره در استان زنجان بهاداده نشده است، افزود: متأسفانه قاریان مشارکت خوبی در اجرای این طرح ندارند و علت این امر هم این است که اطلاع‌رسانی لازم از این دوره به خوبی انجام‌نشده است.
سرپرست اداره دار القر آن تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در ۱۳ دوره گذشته ۸۰۰ نفر در این آزمون شرکت کردند که تنها ۱۲۰ نفر موفق به اخذ مدرک تخصصی شدند که از این تعداد ۱۰ نفر مدرک درجه دو، ۵۰ نفر مدرک درجه سه، ۲۰ نفر مدرک درجه ۴ و ۴۰ نفر هم مدرک درجه ۵ را اخذ کردند و مدرک درجه یک نداشتیم.
بهبودی یاد آور شد: باید تبلیغات در خصوص اجرای دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی در استان تقویت شود.


18 اسفند 1397 9:39
اخبار مرتبط
مهلت مجدد ثبت نام در کنکور ۹۸ از ۱۹ اسفند
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط