سنجش مهارت از ۴۶ هزار نفر در ۴۰۲ حرفه‌ آموزشی

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان تهران اعلام كرد:
سنجش مهارت از ۴۶ هزار نفر در ۴۰۲ حرفه‌ آموزشی
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از برگزاری هشتمین دوره آزمون سنجش مهارت ۴۶ هزار کارآموز در ۴۰۲ حرفه‌ آموزشی خبر داد.
به گزارش ایلنا، حمید رضا خانپور با اشاره به برگزاری هشتمین مرحله سنجش مهارت، اظهار داشت: با توجه به اینکه تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد در عرصه‌های مختلف از وظایف ذاتی سازمان فنی و حرفه‌ای است بر همین براساس آزمون‌های مهارتی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: روز گذشته بیش از ۴۶ هزار نفر کارآموز در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و موسسات کارآموزی آزاد به صورت هماهنگ کشوری در آموزن سنجش مهارت با یکدیگر رقابت کردند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان اینکه در این آزمون کارگران صنعت ساختمان، قالی‌بافان، گلیم بافان و رشته‌های صنایع دستی کد دار نیز حضور داشتند، ‌ گفت: از کل کارآموزن نزدیک به ۲۲ هزار و ۲۶۱ نفر خانم و ۲۳ هزار و ۷۹۰ نفر نیز مرد در ۴۰۲ حرفه‌ آموزشی در ۱۶ حوزه امتحانی حضور داشتند.
خانپور با اشاره به اینکه این آزمون‌ها در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی انجام می‌شود، برخی رشته‌های آن را برشمرد و افزود: رشته‌های مکانیک، ‌ جوشکاری، تراش و فرز، فناوری اطلاعات، طراحی و دوخت، ‌ بنا سفت کار، سیمان کار، گچ کار، ‌ برق ساختمان، ‌لوله کشی و تاسیسات برودتی از جمله آن‌ها است.
وی تاکید کرد: این آزمون دو مرحله‌ای است و افرادی که نمره قبولی در مرحله کتبی کسب کنند می‌توانند در آزمون عملی نیز شرکت کنند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان اینکه افراد پس از قبولی در آزمون عملی گواهینامه مهارت بین المللی دریافت می‌کنند، بیان داشت: مدت زمان صدور این گواهینامه‌ها یک ماهه خواهد بود.
خانپور افزود: برگزاری این آزمون‌ها بستگی به میزان تقاضا و نیز نیاز بازار کار دارد تا بتوان گامی در جهت ایجاد اشتغال برداشت.

19 اسفند 1391 11:39
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط