تضمین اشتغال جوانان با ارائه آموزش‌های بازارمحور

تضمین اشتغال جوانان با ارائه آموزش‌های بازارمحور
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران بر ضرورت ایجاد اشتغال مولد برای جوانان با استفاده از آموزشهای مهارتی بازار محور تاکید کرد.
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، افزود: با توجه به جمعیت جوان کشور، ارائه آموزشهای بازار محور در رفع معضل بیکاری موثر است و این آموزشها باید به گونه‌ای ارائه شود که کیفیت آموزشی و اشتغال جوانان را تضمین کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر آموزشها باید از حالت تئوری به عملی درآید و از استادان ماهر و متخصص برای افزایش کیفیت آموزش بهره گرفته شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در ادامه با اشاره به تبصره دو ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: به موجب این تبصره تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی کشور که دارای فعالیت مستمر آموزشی و مهارت آموزی باشند از بخشودگی مالیاتی بهره مند خواهند شد.
خانپور توانمندسازی و ارتقای‌ بهره‌وری نیروی کار را موجب افزایش انگیزه، مهارت و خلاقیت، ساماندهی اشتغال و ایجاد تناسب بین مراکز آموزشی و پژوهشی با نیاز بازار کار دانست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به امضای تفاهم نامه با اتحادیه املاک اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه در راستای آموزش مشاوران املاک منعقد شده است و به موجب آن مجوز یک آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد را به اتحادیه صنف املاک داده‌ایم که در رشته و حرفه‌های خود آموزشهای تخصصی را ارائه دهند، سپس با انجام سنجش مهارت نسبت به صدور گواهینامه مهارت اقدام می‌کنیم.
به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با امضای این تفاهم نامه تمام صنوفی که قصد راه‌اندازی واحد صنفی را دارند باید با تایید صلاحیت حرفه‌ای بوده و مهارتهای لازم را در مورد آن حرفه و رشته داشته باشند.

20 اسفند 1391 9:16
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط