افزایش دانش فنی و تخصصی دانشجویان با ارائه آموزش‌های مهارتی

افزایش دانش فنی و تخصصی دانشجویان با ارائه آموزش‌های مهارتی
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و پردیس علوم دانشگاه تهران در راستای ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای و توانمندسازی دانشجویان، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش ایسنا، در این مراسم حمید رضا خانپور - مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران - ضمن تشریح قابلیت‌های آموزشی این مجموعه در راستای حل معضل بیکاری اظهار کرد: انعقاد این تفاهم نامه با هدف افزایش سطح دانش فنی و تخصصی دانش آموختگان دانشگاه، برقراری ارتباط متقابل میان مراکز علمی و تحقیقاتی، صنایع و دانشگاهها و ارائه آموزش‌های مهارتی از پایه تا تخصصی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در این تفاهم‌نامه تلاش شده تا ضمن اطلاع‌رسانی به دانشجویان و دانش آموختگان جهت استفاده از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در دانشگاه، زیرساخت‌های مناسب برای اجرای کارآمد فرایند آموزش تامین و در تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی در صورت درخواست اداره کل و معرفی پروژه‌های تحقیقاتی کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه‌های مورد نیاز همکاری و مشارکت لازم صورت گیرد.
خانپور طراحی و برنامه‌ریزی دوره‌های آموزشی مهارتی اعم از پایه و پیشرفته، فناوری نوین و راهبردی، اجرای دوره‌های آموزشی مهارتی اعم از استانداردهای شغل و استانداردهای نوین راهبردی، نظارت بر حسن اجرای آموزش های مهارتی، برگزاری آزمون‌های کتبی و عملی مهارت آموختگان پس از اتمام دوره و صدور گواهینامه و تأییدیه‌های مهارتی برای قبول شدگان در آزمون‌های پایان دوره را از دیگر اهداف پیش بینی شده در این تفاهم نامه برشمرد.
به گزارش ایسنا، تعیین صلاحیت مربیان و اساتید آموزشهای مهارتی بر اساس ضوابط و همکاری در اجرای طرح‌ها، مقالات و پایان نامه های علمی و تحقیقاتی از جمله تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران به موجب این تفاهم نامه است.
همچنین همکاری در حوزه‌های پژوهشی و فناوری، برگزاری همایش‌های علمی و فنی، تهیه استانداردهای فنی و حرفه‌ای و معرفی اساتید خبره در حوزه پژوهش از تعهدات پردیس علوم دانشگاه تهران در این تفاهم نامه است.

21 اسفند 1391 10:37
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط