افزایش اشتغال و تولید در سال ۹۶ با فعالسازی پروژه های عمرانی

رضایی کوچی:
افزایش اشتغال و تولید در سال ۹۶ با فعالسازی پروژه های عمرانی

رییس کمیسیون عمران مجلس، تاکید کرد که افزایش اشتغال و تولید در سال ۹۶ با فعالسازی پروژه های عمرانی و حضور بخش خصوصی در این بخش فراهم می شود.
رضایی کوچی:افزایش اشتغال و تولید در سال 96 با فعالسازی پروژه های عمرانی/زمینه حضور بخش خصوصی در پروژه های عمرانی فراهم شود
محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نامگذاری سال 96 از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال، گفت:مقام معظم رهبری در پیام نوروزی امروزشان نسبت به برخی مسائل در سال گذشته ابراز خرسندی و در برخی مسائل ابراز نگرانی کردند، حضرت آقا از مردم نقش مردم و حضور آنها در صحنه راضی هستند و از مسئولان گایه هایی دارند، که باید به آن توجه کرد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان باید به وضعیت معیشتی و اشتغال مردم به ویژه لایه های متوسط رو به پایین جامعه توجه داشته باشند، افزود:مقام معظم رهبری شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را که در سال 95 مطرح کردند، درباره تولید و افزایش اشتغال بوده که به نظر می رسد، تاکید دوباره ایشان دال بر این است که در این حوزه کامل عمل نشده است و نواقصی وجود داشته که باید در سال 96 تکمیل شود.
آمار بیکاری و وضعیت معیشت مردم نشان دهنده عدم توجه کافی به اجرای اقتصاد مقاومتی بوده است
رضایی کوچی ادامه داد: در سال 96 باید به گونه ای برنامه ریزی شود که نمود اقتصاد مقاومتی در بهبود وضعیت کسب و کار، اشتغال، معیشت و قدرت خرید مردم دیده شود؛ لذا اگر وضعیت اشتغال بهبود پیدا کرد و قدرت خرید مردم افزایش است، مشخص است که به اقتصاد مقاومتی توجه شده و درست عمل شده است.
وی با بیان اینکه آمار بیکاری و وضعیت معیشت مردم نشان دهنده عدم توجه کافی و لازم به اجرای اقتصاد مقاومتی بوده است، یادآور شد: مجلس و دولت باید به درستی به این حوزه ورود پیدا کنند و یکی از بخش ها برای اجرای اقتصاد مقاومتی مسکن است که رونق در بازار آن می تواند سبب فعالسازی واحدهای تولیدی و صنعتی شود.
پروژه های عمرانی به دلیل اتکاء به اعتبارات و بودجه دولتی شرایط خوبی ندارد
رضایی کوچی افزود: افراد زیادی  در کنار فعالسازی پروژه های عمرانی در بخش راه و مسکن مشغول به فعالیت می شوند، لذا در سال 96 برای افزایش اشتغال و تولید باید پروژه های عمرانی را فعال کرد.
وی با بیان اینکه زمینه حضور بخش خصوصی باید در پروژه های عمرانی فراهم شود، ادامه داد:پروژه های عمرانی به دلیل اتکاء به اعتبارات و بودجه دولتی شرایط خوبی ندارد، لذا با اعتماد سازی، رفع موانع پیش رو و تسهیل قوانین باید شرایط حضور بخش خصوصی در پروژه های عمرانی را فراهم کرد.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:در سال 96 باید به دولت کمک شود تا پروژه های عمرانی فعال شوند و مسکن از رکود خارج شود.
 


30 اسفند 1395 21:35
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط