50 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاقمند به فراگیری مهارت‌آموزی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران خبر داد:
50 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاقمند به فراگیری مهارت‌آموزی
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به آمار 50 درصدی متقاضیان دانشگاهی برای فراگیری دوره های مهارت آموزی، از تهیه و تدوین پودمانهای آموزشی و تخصصی به منظور پویایی هر چه بیشتر بازار کار خبرداد.
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای درصدد تهیه و تدوین پودمان های آموزشی و تخصصی مهارت‌های فنی و حرفه ای در راستای یکپارچه سازی نظام توسعه اشتغال و اثرگذاری آن بر پویایی بازار کار است.
وی آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه ای را حلقه مفقوده ورود فارغ التحصیلان دانشگاهی به عرصه صنعت و کسب و کار کشور دانست و تاکید کرد: فراگیری مهارتهای فنی و حرفه ای در صنایع و آشنایی با راهکارهای جهانی جهت ایجاد زمینه های اشتغال پایدار موجب ارتقای حرفه ای شاغلان واحدهای صنعتی و افزایش بهره وری و شکوفایی اقتصادی کشور می شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به آمار 50 درصدی متقاضیان دانشگاهی برای گذراندن دوره‌های مهارت آموزی تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با گذراندن دوره های مهارتی، ضمن آشنایی با روند کار در صنایع و فعالیتهای تولیدی در فضای واقعی کسب و کار قرار گرفته و زمینه اشتغال پایدار را برای خود فراهم می کنند.
خانپور با اشاره به سیاستهای کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری از توسعه استانداردهای مهارتی، نیروی انسانی کارآمد و متخصص، ارتقای سطح مهارت شاغلین و آموزش بازاریابی و کارآفرینی به عنوان برنامه های ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای نام برد.
به اعتقاد وی اجرای این برنامه‌ها می تواند در تک رقمی شدن نرخ بیکاری جوانان جویای کار و بهبود محیط کسب و کار موثر باشد.

25 تير 1392 11:15
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط