رقابت ۲۲ هزار جوان جویای کار استان تهران در طرح سنجش مهارت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای تهران خبر داد
رقابت ۲۲ هزار جوان جویای کار استان تهران در طرح سنجش مهارت
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای تهران با اشاره به سنجش مهارت ۲۲ هزار نفر جوان جویای کار در استان تهران گفت: آموزش، رکن اساسی جهت تحقق حماسه اقتصادی و آموزش‌های مهارتی عنصر اصلی این آموزش است.
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به سنجش مهارت بیش از 22 هزار نفر جوان جویای کار همزمان با رقابت کنکور دانشگاه‌ها گفت:22 هزار و 848 نفر از جوانان استان تهران در 396 حرفه آموزشی در 5 شیفت آزمونی سنجش مهارت شدند.
 وی ادامه داد: از این تعداد 16 هزار و 134 نفر کارآموزان مراکز ثابت دولتی و آموزشگاه‌های آزاد بودند و 4 هزار و 706 نفر در حرفه‌های صنعت ساختمان و 2 هزار و 18 نفر در قالب تفاهم نامه‌های قالی بافی و صنایع دستی بودند. تعداد شرکت‌کنندگان زن در این آزمون 12 هزار و 335 نفر و مردان 10 هزار و 523 نفر است.
 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای تهران اظهار کرد: رشته‌‌های قالی بافی، گلیم بافی، صنایع دستی، جوشکاری، برق ساختمان و صنعتی، اتوماتیک، کامپیوتر، مراقبت و زیبایی، گرافیک، تراش فلز،نقشه کشی و نقشه برداری و رشته‌های کشاورزی از  مهم‌ترین رشته‌های این آزمون مهارت هستند.
 خانپور افزود: آموزش، رکن اساسی  جهت حماسه اقتصادی وآموزش‌های مهارتی عنصر اصلی این آموزش هستند. زیرا این آموزش‌ها ، بهره وری و انگیزش نیروی کار را افزایش می‌دهد که جزء لاینفک یک استراتژی منابع انسانی کارآمد است.
 مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای تهران بیان کرد:آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند ظرفیت‌های زیادی را جهت توسعه اشتغال، افزایش تولید و کاهش آسیب‌های اجتماعی به وجود آورد، از این رو انتظار می‌رود که با ارتقای مهارت و توانمندسازی نیروی انسانی در آینده نزدیک جوانانی کارآمد، ماهر و متخصص را در عرصه‌های کسب و کار شاهد باشیم.

7 تير 1393 14:56
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط