طرح هاي كسب و كار

◄ صرفنظر از تعريفي که براي موفقيت داريد، برخي از ويژگيها، هرچند عجيب، در ميان اهالي موفق کسبوکار مشترک هستند. ميتوانيد در کنار هر ويژگي که احساس ميکنيد داريد علامت بگذاريد. با اين روش درمييابيـــــد چه ويژگيهايي راداريد و اگر مالک تمام آنها نيستيد به خود هراس راه ندهيد. بسياري از اين ويژگيها بهواسطه تمرين و ارتقاء رفتار مثبت و برنده به دست ميآيد، خصوصاً اگر اهدافي را براي خود مشخص کرده و براي دستيابي به آنها برنامههاي راهبردي طرحريزي کرده باشيد.
18 اسفند 1394 9:32
■ اشاره: دربسیاری از اعلام نیازهای نیروی انسانی و استخدام‌هایی که صورت می‌گیرد کارفـــرمایان از افرادی باسابقه بالا دعوت به همکاری می‌کنند ، درخواست نیروهای با سوابق بسیار بالا همیشه متقاضیان کار را رنجانده است آن‌ها انتظار دارند که پس از گذراندن دوران تحصیل به شغلی مناسب در رشته تحصیلی خود دست یابند و دیدن آگهی‌های استخدامی که سوابقی بالا می‌خواهد آن‌ها را می‌رنجاند وفکرمی‌کنند که حقی از آن‌ها سلب شده است ، درصورتی‌که این‌گونه نیست ودربسیاری از موارد کارفرمایان با این الزام روبرو هستند که با توجه به حساسیت‌هایی که در مورد رده‌های شغلی، قوانین اداری ، مهارت‌های فردی و بسیاری از خصوصیات دیگر وجود دارد باید از افراد باسابقه و باتجربه استفاده نمایند.
7 بهمن 1394 9:21
يافتن شغل جديد بايد طي فرآيندي ويژه و برنامه ريزي صورت گيرد. جستجوي شغل بدون برنامه ريزي طولاني ميشود و شايد به نقطه مطلوب نرسد. در اين مقاله چهار گام براي رسيدن به شغل جديد تعريف شده که از به روز رساني و ساماندهي رزومه آغاز شده و ديگر مراحل شامل قالب و طرح رزومه؛ جستجوي شغلي و آمادگي براي مصاحبه است.
5 دی 1394 13:52
اشاره: ارايه راهنمايي و مشاوره به جوانان حائز اهميت است و اقتصاد امروز به حضور اين جوانان بستگي دارد. براي خود من حدود 8 ماه طول کشيد تا بتوانم در زمينه بازاريابي شغلي بيابم. بدين سبب که 6 ماه پيش از فارغ التحصيلي جستجوي شغلي خود را آغاز نمودم و طي اين مدت 8 دوره کارآموزي را گذرانده و در 7 مورد در جايگاه رهبري قرار داشتهام. شايد علت به وجود آمدن فاصله زماني براي يافتن شغل اين بود که نحوه برقراري ارتباط و قدرت نفوذ در ارتباطات را نميشناختم. در هر صورت طي سالها نحوه يافتن و ساختن يک شغل موفق را آموختم. انتخاب خوب و درست در مسير شغلي از ان جهت مهم تلقي ميگردد که موفقيتهاي آتي را در پي دارد. حتي اگر در شغلي متفاوت مسير را به پايان برسانيد، مهارتهايي که کسب کردهايد و افرادي که با آنان برخورد داشتهايد درهاي جديدي را به روي شما خواهند گشود. در مطلبي که پيش رو داريد به 10 نکته اشاره ميکنم که براي رسيدن به موفقيت در هر شغلي بدان نياز است:
7 آذر 1394 13:22
■ اشاره: درست است که فرصت‌هاي شغلي با محدوديت‌هايي در جامعه موجود هستند ، اما آيا بايد هر شغلي را به اين دليل که فقط يک شغل است پذيرفت و به هر شغلي تن داد ؟ قطعاً اين گونه نيست، اگر انتخاب شغل متناسب با معيارهاي صحيح نباشد دوره شغلي ناپايداري وجود خواهد داشت که نه به نفع کارجو و نه به نفع کارفرماست .
6 مهر 1394 8:58
اشاره : شناخت مواردي که کارفرمايان هنگام استخدام نيروي انساني به دنبال آن هستند داراي اهميت است . ازنظر کارفرمايان علاوه بر مهارتهاي مرتبط و مورد نياز براي هر شغل به دنبال شناخت ارزشها ، ويژگيها و خصايص متقاضيان استخدام هستند تا انطباق آنها با محيط کاري خود و پيشرفت شغلي آنها را ارزيابي کنند. برخي ازکارفرمايان به مصاحبه هاي شغلي اکتفا نميکنند و براي ارزيابي ارزشهاي مثبت هر فرد دوره اي را به عنوان استخدام آزمايشي مشخص ميکنند ، همچنين افراد ميتوانند دردوره کارآموزي شايستگيهاي خود را نشان دهند. در اين مقاله ده مورد از برترين موارد مورد نظر کارفرمايان مورد اشاره قرار ميگيرد.
15 شهريور 1394 13:15
وضعيت روحي هرفرد در زندگي کاري او نقشي مستقيم دارد . کارکنان يک ســـازمان در زندگي روزمره خود ممکن است با مشکلات مختلفي دست و پنجه نرم کنند و دچار تنش شوند اما آيا بردن اين تنش‌ها در محيط کار گره‌اي را خواهد گشود.
19 امرداد 1394 14:36
صرف نظر از جایگاه شغلی که استخدام برای آن صورت می گیرد، مهارت ها و قابلیت هایی وجود دارند که کارفرمایان انتظار دارند تمامی متقاضیان استخدام واجد آن باشند. این دسته مهارت های نرم نامیده می شوند و مهارت ها و نحوه عملکرد و رفتار بین افراد را شامل می شوند و برای موفقیت در محیط کار ضروری می باشد.
16 تير 1394 13:44
برقراری ارتباط موثر باعث موفقیت درجستجوی شغل می‌شود
17 خرداد 1394 9:50
شروع هر کسب و کاری درجاتی از ریسک و خطر را به همراه دارد، در واقع راه‌اندازی هیچ کسب و کاری خالی از خطر نیست.
11 خرداد 1394 13:57

سایت های مرتبط