فنون كار و كاريابي

ممکن است در طی یک مصاحبه استخدامی ، از شما سؤالات دشوار و صریحی پرسیده شود.بسته به هر عنوان شغلی یا صنعتی، پرسشهای دشوار متفاوتی مطرح میشود که افراد جویای کار باید بدانها پاسخ دهند. اما میتوان چندین سؤال دشوار عمومی و رایج را حدس زد و به دنبال یافتن پاسخ مناسبی برایشان پیش از شروع مصاحبه بود. در ادامه میخواهیم به دلایل پرسیدن سؤالات دشوار و سخت از نیروهای متقاضی استخدام اشارهای داشته باشیم و بعد ۱۰ پرسش دشوار رایج را بررسی کنیم:
26 اسفند 1397 10:38
این روزها که خیلی‌ها دست روی دست گذاشته‌اند و نظاره‌گر نوسان قیمت‌ها در بازار طلا و ارز هستند، مدام ورد ناامیدی زمزمه می‌کنند و گاه‌وبیگاه از وضع موجود و بی‌ثباتی اقتصاد و بازار گلایه‌مندند، هستند افرادی مثل «مصطفی مصری» که نشان دهند این سکه بی‌ثباتی و ناامیدی، یک روی دیگر هم دارد.
11 اسفند 1397 16:24
امروزه در فرایند استخدام، صاحبان صنایع اهمیت فراوانی به نحوه‌ی نوشتن رزومه افراد جویای کار می‌دهند. متاسفانه دانشگاه‌ها، در زمینه اصول اولیه رزومه نویسی حرفه‌ای و منابع انسانی آموزش‌های مناسبی به دانشجویان ارائه نمی‌دهند. از این رو اصول اساسی رزومه‌نویسی در این مقاله آموزش داده می‌شود.
11 اسفند 1397 13:30
هر کسی آرزوی داشتن یک شغل بسیار موفق را دارد تا از آن لذت ببرد و سبک زندگی مورد علاقه او را برایش فراهم کند. خبر خوب این است که داشتن یک شغل موفق چیزی است که عمدتاً تحت کنترل خود شما است. اگر می خواهید از موفقیت شغلی خود لذت ببرید، شما می توانید در این مقاله با ۶ نکته مهم آن آشنا شوید.
11 اسفند 1397 13:4
عوامل زیادی در تاثیرگذار بودن رزومه دخالت دارند و این عوامل بـــا گــذشــت زمان تغییر می‌کنند؛ بنابراین اطلاع داشتن از آخرین تغییرات به نفع متقاضیان کار خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری نوپانا، این روز‌ها همه‌چیز با سرعت زیادی در حال تغییر است و این تغییرات در فضای استخدام هم اثراتی می‌گذارد. به‌عنوان مثال اینکه مدیران منابع انسانی به دنبال جذب چه نیروهایی هستند و اینکه متقاضیان چگونه باید توجه آن‌ها را جلب کنند، همیشه ثابت نیست؛ بنابراین اگر شما نتوانید آمادگی لازم را کسب کنید، از رقیبان خود عقب خواهید افتاد. این موضوع برای نوشتن مهم‌ترین معرفی‌نامه‌ شما یعنی رزومه‌تان اهمیت دارد. زمانی که شما برای شرکتی درخواست همکاری ارسال و رزومه‌‌تان را ضمیمه می‌کنید، تنها یک شانس دارید تا طرف مقابل را تحت تأثیر قرار دهید؛ بنابراین باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و رقبایتان را کنار بزنید. سؤالی که مطرح می‌شود این است که در حال حاضر چه بایدها و نبایدهایی برای نوشتن رزومه باید رعایت شود. در ادامه این مطلب ابتدا به بررسی سه مورد از بایدهای رزومه و سپس ۲ مورد از نبایدهای آن می‌پردازیم.
6 اسفند 1397 10:25
پس از نوشتن یک رزومه خوب باید آن را به دست کارفرمایان برسانید. اما چگونه می‌توان کارفرماهای مناسبی پیدا کرد؟ چطور می‌توانید شرکت‌ها، سازمان‌ها، کارگاه‌ها یا جاهایی را پیدا کنید که بخواهند شما را استخدام کنند؟ برای اینکار می‌توانید از راه‌های مختلف اقدام کنید که چند مورد از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
4 اسفند 1397 15:37
آیا در تقاضانامه یا ابتدای مصاحبه شغلی باید به حداقل دستمزد اشاره نمایم؟ سؤال فوق یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که اغلب کارجویان با آن روبه‌رو هستند و به دنبال جوابش می‌گردند. در رابطه با این سؤال که آیا در تقاضانامه یا ابتدای مصاحبه شغلی باید به حداقل دستمزد اشاره نمایم یا خیر، نظر مشاوران شغلی متعددی را جویا شدیم و در نهایت تمامی پاسخ‌ها را جمع‌بندی کرده و موارد ذیل به دست آمد:
11 بهمن 1397 18:18
یک مهندس عمران با اشاره به اینکه ماهیانه میانگین ۳۰ میلیون تومان درآمد دارم گفت: سود اصلی نصیب دلالان می شود. شهرداری به جای قرارداد بستن با تولیدکننده با دلالان قرارداد می بندد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، درآمدی که از فروش 30 تا 40 شاخه گل عاید ما می شود، با درآمد فروش یک بشکه نفت برابری می کند. مصطفی رجب سعیدی جوان کارآفرین 25 ساله رامسری است که بعد از نا امید شدن از کار اداری کاری می کند کارستان. او دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران است و با توجه به علاقه ای که به پرورش گل و گیاه داشت گلخانه ای را با یک میلیون تومان سرمایه راه اندازی می کند. ایران به دلیل دارا بودن اقلیم چهار فصل یکی از 10 تولیدکننده بزرگ گل و گیاه در جهان به شمار می آید. گرچه ضعف های صادراتی باعث شده که درآمد فروش گل ایران به کشورهای خارجی تنها به اندازه یک پنجم توان واقعی مان باشد اما پتانسیل های تولید گل در کشور آنقدری بوده است که خارجی ها نتوانند از آن چشم پوشی کنند.
10 بهمن 1397 18:19
چگونه رزومه بنويسيم؟رزومه نويسي اصولي دارد که براي ديده شدن درميان انبوه درخواست دهندگان يک موقعيت شغلي، بايد اين اصول را رعايت کنيد. قالب رزومه ميتواند به اشکال مختلفي باشد که موضوع بسيار مهمي هم هست. امروزه برخي کارفرمايان براي بررسي رزومههاي دريافتي از نرمافزارهاي اسکن خودکار استفاده ميکنند. پس براي رزومه نويسي در بازار شغليِ امروز بايد به مختصات موردپسند اين نرمافزارها نيز وارد باشيد. ازطرفي رزومه بايد به مذاق کارفرما هم خوش بيايد. اگر ميپرسيد با همهٔ اينها چگونه رزومه بنويسيم که شغل بهتري پيدا کنيم، در ادامه با ما همراه باشيد.
7 بهمن 1397 17:55
تجربه های جسورانه کارآفرینان بسیار شیرین و خوانــدی اســت ، انــســانهــایی که با شرایط عادی ولــی ذهنی باز و خلاق توانستهاند به این جایگاه دست یابند. تجربههایی که شنیدن آنها میتواند راهنمای بسیاری از جوانان در آغاز فعالیتشان در عرصه کارآفرینی باشد. این اهمیت سبب شد تا سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران دریکی دیگر از سلسله نشستهای تجربههای جسورانه به سراغ بابک بختیاری ، موسسه شرکت بستنی زنجیرهای آیس پک برود. کارآفرین برتر ملی که باوجود داشتن مدرک کاردانی توانسته با تأسیس صدها شعبه بستنی در ایران و فعالیت در کشور جهان برای بیش از 5 هزار نفر اشتغالزایی کند. وی دوران پرفرازونشیب کارآفرینی را از بچگی آغاز کرده است و در این مسیر بدهکاری و زندان را هم به جان خریده ولی هیچگاه از پای ننشسته است. این کارآفرین ملی داشتن بدهی زیاد را بهعنوان ریسک کارآفرینی میداند و اعتقاد دارد این ریسکها لازمه ورود به کارآفرینی است .
5 بهمن 1397 9:24

سایت های مرتبط