فنون كار و كاريابي

21 ارديبهشت 1398 11:46
اولین روز کاری شغل جدیدتان احتمالا یکی از اضطراب آورترین و البته به یادماندنی ترین روزهای دوران کاری تان است. بعد از مدت ها جستجو برای کار و حضور در مصاحبه های شغلی متعدد، حالا بالاخره موفق شدید کاری را پیدا کنید. یک شروع خوب می تواند اثرات مثبتی در ادامه ی مسیر کاری تان داشته باشد. به گزارش پايگاه اينترنتي روزیاتو در ادامه به کارهایی می پردازیم که باید در نخستین روز کاری شغل جدید خود انجام دهید.
21 ارديبهشت 1398 10:33
افراد درون‌گرا تفاوت‌های رفتاری متعددی با دیگر مردم‌دارند. آن‌ها برای ارتباط مستقیم مانند مصاحبه‌های شغلی، باید راهکارهای خاصی را به کار بگیرند. به گزارش پايگاه اينترنتي زوميت،مصاحبه‌های شغلی، برای همه‌ی افراد استرس‌زا و حساس هستند، اما اگر فردی درون‌گرا باشد، استرس و چالش‌های بیشتری را تجربه خواهد کرد. صحبت‌های کوتاه درباره‌ی خود و تبلیغ کردن توانایی‌ها و استعدادها، برای آن دسته از افراد دشواری‌های خاص خود را دارد. با‌این‌حال، درون‌گراها خصوصیات ذاتی قابل‌توجهی دارند که می‌تواند در موفقیت مصاحبه‌های شغلی، به آن‌ها کمک کند.
2 ارديبهشت 1398 14:30
ممکن است در طی یک مصاحبه استخدامی ، از شما سؤالات دشوار و صریحی پرسیده شود.بسته به هر عنوان شغلی یا صنعتی، پرسشهای دشوار متفاوتی مطرح میشود که افراد جویای کار باید بدانها پاسخ دهند. اما میتوان چندین سؤال دشوار عمومی و رایج را حدس زد و به دنبال یافتن پاسخ مناسبی برایشان پیش از شروع مصاحبه بود. در ادامه میخواهیم به دلایل پرسیدن سؤالات دشوار و سخت از نیروهای متقاضی استخدام اشارهای داشته باشیم و بعد ۱۰ پرسش دشوار رایج را بررسی کنیم:
26 اسفند 1397 10:38
این روزها که خیلی‌ها دست روی دست گذاشته‌اند و نظاره‌گر نوسان قیمت‌ها در بازار طلا و ارز هستند، مدام ورد ناامیدی زمزمه می‌کنند و گاه‌وبیگاه از وضع موجود و بی‌ثباتی اقتصاد و بازار گلایه‌مندند، هستند افرادی مثل «مصطفی مصری» که نشان دهند این سکه بی‌ثباتی و ناامیدی، یک روی دیگر هم دارد.
11 اسفند 1397 16:24
امروزه در فرایند استخدام، صاحبان صنایع اهمیت فراوانی به نحوه‌ی نوشتن رزومه افراد جویای کار می‌دهند. متاسفانه دانشگاه‌ها، در زمینه اصول اولیه رزومه نویسی حرفه‌ای و منابع انسانی آموزش‌های مناسبی به دانشجویان ارائه نمی‌دهند. از این رو اصول اساسی رزومه‌نویسی در این مقاله آموزش داده می‌شود.
11 اسفند 1397 13:30
هر کسی آرزوی داشتن یک شغل بسیار موفق را دارد تا از آن لذت ببرد و سبک زندگی مورد علاقه او را برایش فراهم کند. خبر خوب این است که داشتن یک شغل موفق چیزی است که عمدتاً تحت کنترل خود شما است. اگر می خواهید از موفقیت شغلی خود لذت ببرید، شما می توانید در این مقاله با ۶ نکته مهم آن آشنا شوید.
11 اسفند 1397 13:4
عوامل زیادی در تاثیرگذار بودن رزومه دخالت دارند و این عوامل بـــا گــذشــت زمان تغییر می‌کنند؛ بنابراین اطلاع داشتن از آخرین تغییرات به نفع متقاضیان کار خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری نوپانا، این روز‌ها همه‌چیز با سرعت زیادی در حال تغییر است و این تغییرات در فضای استخدام هم اثراتی می‌گذارد. به‌عنوان مثال اینکه مدیران منابع انسانی به دنبال جذب چه نیروهایی هستند و اینکه متقاضیان چگونه باید توجه آن‌ها را جلب کنند، همیشه ثابت نیست؛ بنابراین اگر شما نتوانید آمادگی لازم را کسب کنید، از رقیبان خود عقب خواهید افتاد. این موضوع برای نوشتن مهم‌ترین معرفی‌نامه‌ شما یعنی رزومه‌تان اهمیت دارد. زمانی که شما برای شرکتی درخواست همکاری ارسال و رزومه‌‌تان را ضمیمه می‌کنید، تنها یک شانس دارید تا طرف مقابل را تحت تأثیر قرار دهید؛ بنابراین باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و رقبایتان را کنار بزنید. سؤالی که مطرح می‌شود این است که در حال حاضر چه بایدها و نبایدهایی برای نوشتن رزومه باید رعایت شود. در ادامه این مطلب ابتدا به بررسی سه مورد از بایدهای رزومه و سپس ۲ مورد از نبایدهای آن می‌پردازیم.
6 اسفند 1397 10:25
پس از نوشتن یک رزومه خوب باید آن را به دست کارفرمایان برسانید. اما چگونه می‌توان کارفرماهای مناسبی پیدا کرد؟ چطور می‌توانید شرکت‌ها، سازمان‌ها، کارگاه‌ها یا جاهایی را پیدا کنید که بخواهند شما را استخدام کنند؟ برای اینکار می‌توانید از راه‌های مختلف اقدام کنید که چند مورد از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
4 اسفند 1397 15:37
آیا در تقاضانامه یا ابتدای مصاحبه شغلی باید به حداقل دستمزد اشاره نمایم؟ سؤال فوق یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که اغلب کارجویان با آن روبه‌رو هستند و به دنبال جوابش می‌گردند. در رابطه با این سؤال که آیا در تقاضانامه یا ابتدای مصاحبه شغلی باید به حداقل دستمزد اشاره نمایم یا خیر، نظر مشاوران شغلی متعددی را جویا شدیم و در نهایت تمامی پاسخ‌ها را جمع‌بندی کرده و موارد ذیل به دست آمد:
11 بهمن 1397 18:18

سایت های مرتبط