اهميت پرسش و پاسخ در مصاحبه شغلي

معياري بر توانمندي كارجويان
اهميت پرسش و پاسخ در مصاحبه شغلي


 در مصاحبه‌هاي شغلي اگرچه رزومه‌ و پرسش‌هاي مصاحبه‌كننده تا حدود زيادي وضعيت مهارتي و دانش كارجو را نشان مي‌دهند، اما براي صحت گفته‌ها و ارزيابي عملي نيز بايد آزموني اجرا شود تا آخرين مرحله مصاحبه نيز به پايان برسد. برخي از كارجويان به دليل دارا بودن فن بيان و اجراي مداوم مصاحبه‌هاي شغلي، تجربه خوبي دربرگزاري روال مصاحبه دارند؛ مصاحبه‌كنندگان نيز به همين دليل و به موجب روابط عمومي بالاي كارجويان آن‌ها را تاييد مي‌كنند. اما براي شناسايي افراد شايسته روش‌هايي وجود دارد كه پرسش و پاسخ، نخستين مرحله براي درك صحت گفته‌هاي كارجويان است.

 

 چرا خودتان را بهترين گزينه براي انتخاب شدن در يك سمت سازماني تصور می‌کنید؟

با كمي تامل خواهيد فهميد كه پاسخگويي به اين پرسش نيازمند بيان سوابق شغلي،تحصيلي و قابليت‌هاي فردي است. اطمينان از عملكرد، اعتماد به نفس و تجــربه كاري از جمله مواردي هستند كه مي‌توانند در مقابل چشمان منتظر مصاحبه‌كننده، توانمندي‌هايتان را به اثبات برسانند. كاملا جدي و منطقي شرح مسئوليت‌ها و كاركردهاي‌تان را بازگو كنيد. قطعا براي احراز سمت‌هاي جديد سازماني در مصاحبه‌هاي شغلي، مجبوريد تا آزمون‌هاي كتبي و عملي را به درستي پاسخ دهيد.

كمي آمادگي و تجربه كافي مي‌تواند به سرعت ظرفيت‌ها و استعدادهاي‌تان را به اثبات برساند. از حاشيه پردازي و اغراق خودداري كنيد. قطعا مصــاحــبه‌كننده با طرح پرسش‌هـــاي از پيش تعيين شده به راحتي توانمندي‌هاي‌تان را خواهد فهميد. مهم‌ترين ويژگي كارجويان در مصاحبه‌هاي شغلي، اعتماد به نفس و قابليت نمايش توانمندي‌ها است.

اگر بتوانيد در رقابت با ساير رقيبان خلاقيت‌ها و ويژگي‌هاي ذاتي خودتان را نشان دهيد، همواره در فهرست منتخبان استخدام قرار خواهيد گرفت.

 

 آيا از صلاحيت‌ها و توانمندي‌هاي لازم براي سمت جديد برخوردار هستيد؟

سوابق شغلي،تحصلي و تجربه حضور در عالي‌ترين مراكز اشتغال، مستندي ارزشمند بر صحت اطلاعات درج شده در صفحات رزومه و مهم‌تر از همه نخستين ويژگي انتخابي ارزش‌مدار است. قطعا هر مدير و مصاحبه‌كننده‌اي با تكيه بر اطلاعات و آزمون‌هاي مختلف به مهارت و دانش كارجويان پي‌خواهد برد.آنچه در اين ميان اهميت دارد، اطمينان از خود و حس مسئوليت‌پذيري است. بنابراين با حضوري موثر و آمادگي كامل به لحاظ مهارتي و علمي مي‌توان به عناوين شغلي ايده‌آل دست يافت.

 

 میزان آمادگی و سطح علمی مهارتی‌تان در چه حدي است؟

مهم‌ترین خصوصیت هر کارجو نزد مدیر و مصاحبه‌کننده، آمادگی وی به لحاظ دانش سطح تجربه کاری است. همیشه در مصاحبه‌های شغلی کارجویانی که اعتماد به نفس بیشتری دارند، با درک شرایط و فرآهم آوردن بستری مناسب، روند مصاحبه را به سمت اولویت‌های خود هدایت می‌کنند. فشار روحی نه تنها کارجویان را از اجرای صحیح مصاحبه بازمی‌دارد، بازتابی کاملاً منفی در ذهن مصاحبه‌کننده ایجاد می‌کند.

راهکارهای متفاوتی برای غلبه بر استرس وجود دارند که بخش بسیار زیادی از آن به مراحل پیش از برگزاري مصاحبه بازمی‌گردد. اساساً آمادگی برای آغاز مصاحبه شغلی با جمع‌آوری، تحقیق و مطالعه مقالات و گزارش‌هایی درخصوص نحوه برقراری ارتباط با مصاحبه‌کننده، هدایت جریان مصاحبه، بازخوانی اطلاعات شرکت نیروپذیر ایجاد می‌شود.

به لحاظ سطح علمی، دانش تخصصی هر کارجو با اجرای آزمون‌های کتبی و شفاهی ارزیابی می‌شود. در این حوزه همیشه افرادی در اولویت‌های استخدام قرار می‌گیرند که فارغ‌التحصیلان دانشکده‌های معتبر باشند، افتخارات و پروژه‌های موفقی كسب كرده و در عرصه بین‌المللی نیز با ارائه خلاقیت‌ها و استعدادهایشان سبکی نوین خلق کنند.

 

 سطح مهارت

در سطح مهارت، ارزیابی‌ها برنحوه عملکردهای هر کارجو متمرکز خواهد شد. سوابق شغلی، مهارتی، خلاقیت، نوآوری و در نهایت تجربه حضور در شرکت‌های بین‌المللی و داراي برند تجاری، از اولویت‌های استخدام مدیران است. در همین رابطه نحوه پاسخگویی کارجویان به پرسش‌های مصاحبه‌کننده نیز، سطح توانمندی‌هاي هر فرد را آشکار خواهد کرد.

 

 سوابق شغلي و تجربه‌هاي خودتان را توضيح دهيد؟

می‌توانید پاسخگویی به این پرسش را از دوران تحصیل در دانشگاه آغاز کنید. ارتباط میان رشته تحصیلی و سمت شغلی، دانشگاه محل تحصیل، دوره‌های آموزشی ، افتخارات، پروژه‌های دانشجویی و درنهایت مقالات به چاپ رسیده دانشگاهی، مهم‌ترین دلیل بر فعالیت مثبت و ذهن خلاق‌تان هستند.

مبحث سوابق شغلی نیز مروری اجمالی بر فعالیت‌هـــای پاره‌وقت و تمام وقت، حضور درهمایش‌ها و کنفرانس‌های علمی، کسب تجربه درجایگاه و سمت‌های مختلف خواهد بود.

همچنین همکاری باشرکت‌ها و موسسات بزرگ می‌تواند زمینه ارتقای شغلی کارجویان را افزایش دهد. همواره حضور در محافل حرفه‌ای، نه تنها موجب ارتقای سطح مهارتی کارجویان می‌شود، به لحاظ سوابق شغلی نیز بسترهای کاملا مناسبی را پدید می‌آورد.

 

 مهم‌ترین دلیل همکاری شما با شرکت‌ ما چیست؟

شاید مهم‌ترین انگیزه و هدف برخی از کارجویان، حضور در جمع کارمندان و اعضای تیم حرفه‌ای باشد. هدف هر کارجویی در مرحله اول انتخابی شایسته برای شغل ایده‌آل و در گام بعدی به اثبات رساندن توانمندی‌ها خواهد بود. اما هر کارجو باید شرایط و خلاقیت کافی را برای حضوری موفق نشان دهد.

 قطعا تحقیق و ارزیابی نحوه عملکرد شرکت‌ها، موسسات صاحب سبک و مطالعه میزان، بهره‌وری آن‌ها، اطلاعات کاملا جدیدی را در اختیار کارجویان قرار خواهد داد. در واقع تولید و توزیع مناسب، نحوه بازاریابی و درنهایت کیفیت محصـولات، هر شرکت و سازمانی را به نشـــانی ملی و در مرحــله بالاتر، به عنوانی بین‌المللی تبدیل خواهد کرد.

 

 از چه نوع سبك کسب وکار پیروی می‌کنید؟

سبک کاری همان وجه متمایز میان افراد براساس مهارت‌ها است. اساسا الگوهای کاری به واسطه تجربه و حضوری مستمر درعرصه‌های اشتغال به وجود می‌آیند. سبک حاصل خلاقیت فردی است و با تلفیق دانش و مهارت به راهکاری مطمئن مبدل خواهد شد. دربرخی شرکت‌ها مدیران طبق مسئوليت‌‌های کارجویان برای آنان سبک‌های خاصی را تعریف می‌کنند؛ اما گاهی کارجویان به دلیل اطمینان از عملکرد خویش سبکی متفاوت را می‌پذیرند و از آن پیروی می‌کنند.

 

 اهداف کوتاه و بلند مدت خودتان را شرح دهید؟

باکمی تامل موضوع بحث را به فعالیت‌های خودتان درشرکت معطوف کنید. برای دستيابي به اهداف بلندمدت، به برنامه‌ریزی و آموزش نیاز دارید. می‌توانید درباره طرح ارتقای آموزشی شغلی بحث کنید. پاسخگویی كارجويان به این پرسش در 3 محدوده قابل توضیح است.

طی سه سال آینده به لحاظ مهارتی و آموزشی قصد دارم تا مسئولیت‌های بیشتری به واسطه حضور فعالم داشته باشم.

قصد دارم تا با ارائه طرح‌های مختلف اقتصادی در حوزه فعالیت خودم سبکی نوین خلق کنم.

اجرای صحیح وظایف محوله و همکاری گروهی نه تنها موجب توسعه فعالیت‌های شرکت خواهد شد، موقعیت تجاری آن را نیز به الگو و نشانی بین‌المللی مبدل می‌کند.

با افزایش حس مسئولیت‌پذیری، مي‌توانم بسترهای لازم برای پیشرفت پدید آورم.

 

 چگونه مي‌توانيد در توسعه و پيشرفت برنامه‌هاي شركت ما را ياري كنيد؟

مهم‌ترین پرسشی که مصاحبه کننده در همان مراحل اولیه خواهد پرسید؛ نظر شخصی کارجویان و ارزیابی فعالیت‌های شرکت است، قطعا شرکت به مرحله‌ای از سوددهی رسیده که توانسته مخاطبان و علاقه‌مندان، فراوانی را جذب کند.

 بهترین پاسخ‌های این بخش به صورت زیرند:

شرکت شما به لحاظ تولید محصولات به برندی بین‌المللی تبدیل شده است و هرکارجویی علاقمند است تا با حضور و همکاری در این شرکت بر افتخارات سوابق شغلی خویش بیفزاید.

نحوه مدیریت و فعالیت شرکت به قدری هماهنگ وهدفمند است که آینده شغلی و موفقیت هر فردی را تضمین خواهد کرد.

استفاده از نوآوری و سبک متفاوت، همیشه مخاطبان و طرفداران فراوانی را جذب می‌کند.

 

 درباره شرکت و شغل موردنظرتان چه اطلاعات و پیشنهادی دارید؟

گام نخست برای ورود به عرصه اشتغال، تناسب رشته تحصیلی و شغلی است. درگام دوم باید درباره نحوه فعالیت شرکت اطلاعات کسب کنید. بازخوانی فعالیت‌ها و تاریخچه کاری شرکت، فضای موجود را برای انتخاب و بروز خلاقیت آماده می‌کند.

 Source: Strategy+ Business

مترجم: سيد رسول ميرزايي موسوي


چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط