آشنایی با بدترین پاسخ ها برای پرسش‌های مصاحبه استخدامی

آشنایی با
بدترین پاسخ ها برای پرسش‌های مصاحبه استخدامی


بدترین پاسخ ها ؟!

راه های بسیاری وجود دارند برای آنکه درمسیری حرکت کنید که وجهه خود در جلسه مصاحبه را خراب کرده و نظر کارفرما را نسبت به خود منفی کنید، از جمله این راه ها ارایه پاسخ نامناسب به سوالات مصاحبه کننده است. ارایه پاسخ نامناسب به سوالات معایب رفتاری، عدم آمادگی، عدم داشتن علاقه و قابلیت های لازم برای انجام درست کار از طرف شما را اشکار می سازد. ارایه پاسخ نامناسب همچنین می تواند انعکاس منفی از اصول کاری و توانایی انجام کار داشته باشد.

در ذیل به برخی از بدترین پاسخ هایی که می توان به سوالات مصاحبه داد اشاره شده است، و توضیح مختصری در مورد نحوه پاسخ صحیح داده شده است. با شناخت آن ها می توانید پاسخ های خود را اصلاح نموده و مصاحبه کننده را تحت تاثیر قرار دهید.

چرا باید شما را استخدام کنیم؟ «نمی دانـم.» «بنظر شغل خوبی می آید.» اینکه بگویید نمی دانم یا پاسخ مبهمی به سوال بدهید هرگز روش خوبی برای پاسخگویی به هیچ یک از سوالات مصاحبه نیست. در صورت نیاز پیش از پاسخ به سوال کمی فکر کنید.

در مورد شغل قبلی خود صحبت کنید. «رزومه ام را نخوانده اید؟» پاسخ مناسبی برای این سوال نیست. همیشه خود را برای صحبت در مورد شغل قبلی تان آماده نمایید. تا بتوانید در مورد مشاغلی که در رزومه بدان ها اشاره کرده اید توضیح دهید. 

موردی که در شغل قبلی شما را ناراحت می کرد. « از آن شغل و شرکت متنفر بودم. بدترین جای ممکن برای کار کردن بود.» نکته بسیار مهمی است که در مورد شرکت یا افرادی که با آنان کار کرده اید به بدی صحبت نکنید زیــــــــــرا نمی دانید فرد مصاحبه کننده یا کارفرما چه ارتباطی با آنان دارد. کارفرمایی در مــــــــورد تجربه اش اینگونه بیان می کند :»فردی در مصاحبه اش بیان کرد کارفرمای قبلی اش بدترین فرد ممکن بوده است و هنگامی که نام او را جویا شدم متوجه شدم این فرد بزرگ ترین و مهم ترین مشتری شرکـــــت ما می باشد!»

نقاط قوت شما چیست؟ « کارها را به بهترین نحو انجام می دهم» «بهترین هستم» «مطمئن نیستم اما سریع یاد می گیرم». بازهم پاسخ مبهم که تاثیر چندانی ندارد. مصاحبه کننده می خواهد نقاط قوتی را بشناسد که مرتبط با شغل مورد نظر است و برای آن مصاحبه می شوید. بجای پاسخ های کلی مهارت های مرتبط با شغل را نام ببرید. 

می توانید نقطه ضعف خود را نام ببریـــــد. « در حال حاضر چیزی به ذهنم نمی رســـــد» « در برخورد با افراد نالایق صبر خود را از دست می دهم.» همیشه باید آمادگـــی آن‌ را داشته باشید تا یک نقطه ضعف خود را بیان نمایید از این‌رو می توانید بیان کنید به پیشرفت و رشد حرفه ای تعهد دارید و در واقع از بصیــــــرت خاصی برخوردار هستید. در مورد نقطه ضعفی که بیان می شود دقت کنید بطور جدی تمایل یا توانایی شما برای انجام کار را زیر سوال نبرد.

چرا از شغل قبلی برکنار شدید؟ در مورد این قبیل سوالات باید بسیار محتاطانه عمل کنید و سعی نمایید تا حد امکان پاسخ مختصری دهید. داوطلبی اینگونه پاسخ می دهد اخراج شدم چون موفق به تست یک دارو نشدم و پاسخ داوطلب دیگر اخراج شدم چون انجام کارهای بسیاری را فراموش نمودم.

چرا برای این جایگاه شغلی درخواست داده اید؟ « در بین آگهی های شغلی چشمم به این آگهی خورد و بنظرم جالب آمد.» « از شغل کنونی ام خسته شده ام.» روش بهتر پاسخ به این سوال اشاره به دلایل خاصی است که این شغل برایتان جذابیت ایجاد کرده است و با آرمان های کلی شما مطابقت دارد.

5 سال بعد خود را در چه جایگاهی می بینید؟ « در جایگاه شما» « از این سوال خوشم نمی آید.» اکثر ما از این سوال خوشمان نمی آید اما نباید این پاسخ ها را بدهیم. پاسخ بهتری که می‌توان به این سوال داد اینکـــه بیان کنید در این مدت زمان تمایل به یادگیری چه چیزهایی و انجام چه کارهایی دارید البته با تاکید بر موارد مرتبط با شغلی که برایش مصاحبه می شوید و اشاره کنید می خواهید در این شغل بهترین باشید. خوب است در مورد شغل مورد تحقیق کرده و اهداف واقع بینانه برای پیشرفت خود بیان نمایید. همچنین می توانید درخصوص نحوه پیشرفت یک فرد تازه وارد در صورت موفقیت در جایگاه شغلی اولیه از کارفرما کسب اطلاعات نمایید و سپس از همان اطلاعات برای پاسخ خود استفاده نمایید.

با دیگران رابطه کاری خوبی دارید؟ «همکارانم علاقه چندانی به من ندارند و فکر می کنم آن ها از من می ترسند.» « با اکثر افراد کنار می آیم اما دیگران واقعا مرا عصبی و ناراحت می کنند.» به‌جای بد صحبت کردن در مورد همکاران خود، بهتر است مصاحبه کننده را متقاعد سازید با تمام افراد در محیط کار کنار می آیید و براحتی کار می کنید. شرکت ها تمایل به استخدام افرادی که شرایط کار کردن با انان دشوار است ندارند و چنانچه در طول مصاحبه متوجه این موضوع شوند شما براحتی قادر به کار کردن با سایرین نمی باشید قطعا استخدام نخواهید شد.

چرا باید شما را استخدام کنیم؟ «من بهترین گزینه برای این شغل هستم.» « قادر به برقراری ارتباط خوب با افراد بوده و سخت کوش هستم.» بجای این پاسخ می توانید به 6 مورد از ویژگی‌هایی که برای موفقیت در این شغل مورد نیاز است اشاره نمایید. برای بیان مثال و نمونه نیز خود را آماده نمایید که چگونه نقاط قوت و ویژگی ها شما می توانید به ارزش های شرکت بیافزاید. 

از خودتان بگویید. « طرفدار سرسخت تیم فوتبال هستم.» بهتر است پاسخ به این سوال را با بیان جمله ای از ویژگی ها و قابلیت های حرفه‌ای خود در راستای انجام کار شروع نمایید. در پایان نیز می توانید به یک یا دو مورد از موارد شخصی نیز اشاره نمایید. بعنوان مثال اگر برای جایگاه شغلی استخدام کننده درخواست داده اید مواردی مانند « شنونده خوب و مصاحبه کننده ماهری هستم که معمولا در نگاه اول افراد را به خوبی می شناسم.» یا « در شرکت قبلی درصد باقی ماندن افرادی که من استخدام کرده بودم 20درصد بالاتر از میانگین شرکت بود. به ورزش گلف نیز علاقه مندم.» را بیان نمایید. 

چگونه توانسته اید میزان فروش را تا 25 درصد افزایش دهید؟ « گفتن این موضوع دشوار است اما من فروشنده ماهری هستم.» باید بتوانید هر ادعایی که در رزومه داشته اید را با جزئیات کامل و درست ثابت نمایید. در این خصوص می توانید به قابلیت، اصول و راهکارهایی که بعنوان یک فروشنده موفق بکار برده اید اشاره نمایید.

اگر سوالی دارید بپرسید. «باید تمام وقت کار کنم؟» «هیچ سوالی ندارم.» «تعطیلات به چه صورت است؟» بهتر است سوالاتی که از جانب شما مطرح می گردد با خود شغل، جایگاه شما، آموزش هایی که دریافت خواهید نمود و سایر موارد مرتبط با شغل باشد. سوالات مرتبط با تعطیلات و مزایا بهتر است پس از آنکه شغل به شما پیشنهاد شد مطرح شوند.

ترجمه : الناز طالب زاده


چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط