نحوه اشاره به میزان دستمزد در تقاضانامه شغلی

نگاهی به
نحوه اشاره به میزان دستمزد در تقاضانامه شغلی


 آیا در تقاضانامه یا ابتدای مصاحبه شغلی باید به حداقل دستمزد اشاره نمایم؟ سؤال فوق یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که اغلب کارجویان با آن روبه‌رو هستند و به دنبال جوابش می‌گردند. 
در رابطه با این سؤال که آیا در تقاضانامه یا ابتدای مصاحبه شغلی باید به حداقل دستمزد اشاره نمایم یا خیر، نظر مشاوران شغلی متعددی را جویا شدیم و در نهایت تمامی پاسخ‌ها را جمع‌بندی کرده و موارد ذیل به دست آمد:

مطرح نمودن حداقل دستمزد موردقبول از جانب شما در تقاضانامه ایده خوبی نیست، مگر در مواردی که به‌وضوح در شرح وظایف شغلی ذکرشده باشد می‌توانید، میزان دستمزد موردنظرتان را بیان نمایید. 
در بسیاری مواقع خود کارفرما درروند مصاحبه موضوع حقوق و دستمزد را پیش کشیده و در مورد آن صحبت می‌کند. 
در غیر این صورت چنانچه کارفرما یا مدیر استخدام نسبت به به‌کارگیری و استخدام شما ابراز تمایل نمود می‌توانید محدوده موردقبول حقوق خود را بیان نمایید. 
بهتر است به جای آنکه پیشنهاد از جانب شما باشد، از کارفرما بخواهید ابتدا وی مبلغ موردنظر خود را بیان نماید.
به‌عنوان‌مثال شاید حداقل مبلغ پیشنهادی از جانب شما x ریال باشد اما کارفرما مبلغی بیش از این مقدار در نظر داشته و درنتیجه شما را با مبلغی پایین‌تر به کار خواهند گرفت.
به همین علت بهتر است پیش از آنکه مبلغ دستمزد موردنظر خود را بیان نمایید، از فرد مصاحبه‌کننده بخواهید تا ابتدا وی مبلغ موردنظر خود را بیان نمایید تا شما نیز تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید. برای کسب اطلاع از میزان حقوق و دستمزد شرکت برای جایگاه شغلی مورد درخواست تمام تلاش خود را به کار گرفته و تحقیق نمایید، در خصوص سایر شرایط و مزایا ، ساعت و روز کارکرد، بیمه، بیمه تکمیلی، مرخصی و ...  نیز به همین منوال است.
اگر میزان حقوق پیشنهادی شرکت از حداقل حقوق موردنظر شما کمتر بود و متوجه شدید درزمینهٔ افزایش نیز هیچ انعطاف‌پذیری ندارند، در این صورت تصمیم‌گیری با خود شماست تمامی جوانب و امور را بررسی نموده و آنگاه اقدام به تصمیم‌گیری نمایید.
درسال های گذشته میزان دستمزد معمولاً تا پایان زمان مصاحبه و انتخاب داوطلب ناگفته و پنهان باقی می‌ماند و پس از انجام تمام مذاکرات و گفتگوها درنهایت موضوع دستمزد به میان می‌آمد. اما امروزه در صورت امکان و مساعد بودن شرایط بهتر است در جلسه اول مصاحبه این موضوع پیش بیاید تا طرفین در جریان خواسته‌های یکدیگر قرار بگیرند. 
هرچند امروزه به کمک فضای مجازی و موتورهای جستجوگر می‌توان از حدود میزان دستمزد پرداختی برای جایگاه‌های شغلی مختلف با شرایط متفاوت از قبیل نوع وظایف و مسئولیت‌ها، سوابق کاری و نوع محیط کار اطلاعاتی کسب نمود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و تصمیم‌گیری بهتر در این زمینه می‌توانید از مشاوران مرکز کاریابی و مشاوره شغلی بازارکار جهاد دانشگاهی کمک بگیرید.
ترجمه: الناز طالب‌زاده


 

چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط