رزومه نویسی

چطور می‌توان انتظار داشت فردی با پوشش بسیار نامناسب و یا لباس‌هایی که هیچ تناسبی با یک جلسه رسمی و کاری ندارد، در مصاحبه شغلی پذیرفته شود؟ حداقل ازنظر ما احتمال این موضوع بسیار پایین است ، با این تفسیر چطور انتظار دارید در مقابل ارسال رزومه‌ای که فاقد اصول و اطلاعات ضروری و مهم است، برای مصاحبه شغلی دعوت شوید؟
13 مهر 1398 11:29
در رزومه نویسی باید با خلاصه‌ای از خودتان شروع کنید، یکنواخت ننویسید، به نوشته‌های خود جهت دهید و مناسب با صنعت و حرفه خود بنویسید و هرگز دروغ نگویید.
30 تير 1398 16:46
عوامل زیادی در تاثیرگذار بودن رزومه دخالت دارند و این عوامل بـــا گــذشــت زمان تغییر می‌کنند؛ بنابراین اطلاع داشتن از آخرین تغییرات به نفع متقاضیان کار خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری نوپانا، این روز‌ها همه‌چیز با سرعت زیادی در حال تغییر است و این تغییرات در فضای استخدام هم اثراتی می‌گذارد. به‌عنوان مثال اینکه مدیران منابع انسانی به دنبال جذب چه نیروهایی هستند و اینکه متقاضیان چگونه باید توجه آن‌ها را جلب کنند، همیشه ثابت نیست؛ بنابراین اگر شما نتوانید آمادگی لازم را کسب کنید، از رقیبان خود عقب خواهید افتاد. این موضوع برای نوشتن مهم‌ترین معرفی‌نامه‌ شما یعنی رزومه‌تان اهمیت دارد. زمانی که شما برای شرکتی درخواست همکاری ارسال و رزومه‌‌تان را ضمیمه می‌کنید، تنها یک شانس دارید تا طرف مقابل را تحت تأثیر قرار دهید؛ بنابراین باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و رقبایتان را کنار بزنید. سؤالی که مطرح می‌شود این است که در حال حاضر چه بایدها و نبایدهایی برای نوشتن رزومه باید رعایت شود. در ادامه این مطلب ابتدا به بررسی سه مورد از بایدهای رزومه و سپس ۲ مورد از نبایدهای آن می‌پردازیم.
6 اسفند 1397 10:25
چگونه رزومه بنويسيم؟رزومه نويسي اصولي دارد که براي ديده شدن درميان انبوه درخواست دهندگان يک موقعيت شغلي، بايد اين اصول را رعايت کنيد. قالب رزومه ميتواند به اشکال مختلفي باشد که موضوع بسيار مهمي هم هست. امروزه برخي کارفرمايان براي بررسي رزومههاي دريافتي از نرمافزارهاي اسکن خودکار استفاده ميکنند. پس براي رزومه نويسي در بازار شغليِ امروز بايد به مختصات موردپسند اين نرمافزارها نيز وارد باشيد. ازطرفي رزومه بايد به مذاق کارفرما هم خوش بيايد. اگر ميپرسيد با همهٔ اينها چگونه رزومه بنويسيم که شغل بهتري پيدا کنيم، در ادامه با ما همراه باشيد.
7 بهمن 1397 17:55
اشاره: کمتر کارفرمايي است که اين روزها وقتي آگهي استخدامي ميدهد رزومه نخواهد ، معمولاً در انتهاي بيشتر آگهيها از متقاضيان خواسته ميشود رزومه خود را به همراه تقاضانامه ارسال کنند. در مورد نوشتن رزومه در اين نشريه و در سايت بازارکار مطالب متعددي درج کردهايم .در بسياري ازمطالب درج شده ضمن تشريح نکاتي که براي نوشتن و داشتن يک رزومه خوب لازم اســـت به اين نکته تاکيد شده که حتماً قبل ازارسال رزومه براي هريک از کارفرمايان آن را بازبيني و ويرايش نماييد تا عاري از هرگونه اشتباهي باشد وبازهم اين نکته تذکرداده شده که اگر اين امر توسط دوستان وافراد ثالت صورت گيرد بهتراست .
9 دی 1397 8:18
آخرین باری که برای بروز رسانی رزومه‌تان وقت گذاشته‌اید چه زمانی بوده است؟ آیا همچنان از رزومه 4 سال پیش خود استفاده می‌نمایید؟ با این حال نیاز نیست که هرروز یا در بازه‌های زمانی کوتاه رزومه به‌روزرسانی شود، بلکه منظور توجه به موضوع به‌روزرسانی رزومه است. در چه بازه زمانی باید نسبت به به‌روزرسانی رزومه اقدام نماییم؟ کارشناسان فعال در این زمینه معتقدند هر 6 تا 12 ماه فرد باید رزومه خود را به‌روزرسانی نموده و مهارت‌ها و تجربیات جدید را به آن اضافه نماید. اما در واقعیت 40% افراد پس از یافتن شغل دیگر سراغCV خود نمی‌روند. در این حالت اگر روزی فرد دوباره به رزومه یا CV نیاز پیدا کند با مشکل روبرو خواهد بود. ازآنجاکه هیچ‌کس نمی‌داند چه زمانی آن شغل رؤیایی بر سر راهش قرار خواهد گرفت پس بهتر است همیشه آماده‌باشید. به کمک 5 نکته زیر به راحتی و به سرعت می‌توانید یک رزومه به‌روز و قابل‌توجه داشته و به عنوان یک داوطلب قوی حاضر شوید.
11 آبان 1397 18:14
آشنايي با شيوه نوشتن رزومه به كارجويان كمك می‌کند تا نظر کارفرما را به خود جلب كرده و در رقابت باسايركارجويان جايگاه بهتري براي يافتن شغل داشته باشند. در مورد رزومه نويسي تاكنون مطالب فراواني در نشریه و سایت بازاركار ارائه کرده‌ایم و هر بار نیز به اين مقوله اززاويه جديدي نگريسته شده است. دراين شماره با زهم با هدف اينكه رزومه نويسي به يافتن شغل منجر شود به اين مقوله پرداخته‌ایم.
10 شهريور 1397 12:24
اشاره : براي اينکه در ميان صدها متقاضي شغل مورد توجه کارفرما قراربگيريد راه هاي مختلفي وجود داشته ودارد که به بعضي ازآنها در شماره هاي قبل اشاره کردهايم، اما همانگونه که بارها بحث شده است دراولين گام بايد رزومه اي که ارسال ميکنيد به نحوي درميان ساير رزومه ها بدرخشد و مورد توجه قرارگيرد.
3 فروردين 1397 8:55
اشاره : نفوذ اينترنت درجامعه ، گسترش کاريابي اينترنتي و همچنين انجام مکاتبات اينترنتي باعث شده است بسياري ازفرآيندهاي مربوط به استخدام ازطريق فضاي مجازي صورت گيرد. لذا استفاده درست و مناسب ازاين فضا و کاربري آن به جاي سيستمهاي قديمي ضروري است و بايد حتماً مواردي چند در اين زمينه رعايت شود.
3 آبان 1394 8:30
نوشتن رزومه به صورتي که مورد توجه کارفرمايان قرار بگيرد کاري چالش برانگيز است، اما در اين ميان راههايي وجود دارند که به واسطه آنها ميتوان رزومه را به صورتي نوشت که به راحتي از صافيهاي مورد استفاده کارفرمايان براي انتخاب متقاضيان برتر عبور کند و در ميان درخواستهاي شغلي که يک کارفرما دريافت کرده است انتخاب شود. نکات ساده اي وجود دارند که با رعايت آنها ميتوان يک رزومه را در ميان انبوه رزومه هاي ارسالي براي يک شغل برجسته و قابل توجه نمود. اين نکات سريع و آسان کمک ميکنند رزومه شما روند بررسي اوليه را گذرانده و مورد توجه استخدام کنندگان قرار گيرد.
6 تير 1394 14:57

سایت های مرتبط