معرفی مشاغل

وقتی از قنادی سخن به میان میآید یاد شیرینیهای خوشمزه و رنگارنگ خشک و تر و سینیهای کیک تولد و جشنها میافــــتــــیم. گویی قنادی همان ویترینهای پــــرزرقوبــــرقــــی است که در کــــنار میــــدانها و خیابانهای پرتردد و اصلی شهر میبینیم. حرفه قنادی دارای مشاغل و رسته های متعددی است، که با وجود سختی ها و مشکلاتی که دارد با هنرمندی کسانی که در کنار شعلهها و فرهای پرحرارت مشغول به کار هستند به شغل شیرین تبدیل شده است. در حال حاضر 35 هزار واحد قنادی در سراسر کشور مشغول کار هستند و با توجه به اهمیت این شغل و میزان اشتغالزایی آن در سطح کشور با علی بهرهمند، رئیس اتحادیه قنادان کشور به گفتوگو نشستیم.
15 بهمن 1397 18:14
شرح كلي شغل تهيه و اضافه كردن چاشني و ادويه و نيز پخت سوپ، گوشت، سبزيجات و تهيه دسر يا ساير مواد غذايي در رستوان‌ها؛ هم‌چنين سفارش مواد لازم، تهيه گزارش حسابداري، قيمت‌گذاري اقلام روي فهرست غذا يا طراحي فهرست غذا از مهم‌ترين مهارت‌هاي مورد نياز يك آشپز رستوران است.
7 تير 1396 14:59
طرح‌ريزي، هماهنگي و اعمال تدابير امنيتي براي سيستم‌هاي اطلاعاتي براي قاعده‌مند كردن دسترسي به فايل‌ها و اطلاعات كامپيوتر و جلوگيري از تغييرات غيرمجاز، ويرايش يا افشاي اطلاعات از مهم‌ترين وظايف و مهارت‌هاي مورد نياز يك كارشناس امنيت كامپيوتر است.
14 خرداد 1396 10:19
كمك به وكلا با تحقيق درباره سابقه حقوقي، كشف حقايق يا تهيه مدارك قانوني، انجام تحقيقات براي اقدامات قانوني، تنظيم دفاعيه يا طرح دعاوي قانوني از مهم‌ترين وظایف و مهارت‌های مورد نیاز یک كارآموز و دستيار حقوقي است .
14 شهريور 1395 9:55
ساخت و تعمير جواهرآلات، ساخت نمونه يا قالب براي ساختن جواهرات از مهم‌ترين وظايف و مهارت‌هاي مورد نياز يك جواهر ساز است كه از جمله عناوين شغلي مشابه و مرتبط اين حرفه مي‌توان به طلاساز، جواهرفروش، جواهرشناس و... اشاره كرد.
8 شهريور 1395 12:1
مراقبت از بچه‌ها در خانه‌هاي شخصي و ارايه خدمات پشتيباني و كارشناسانه به والدين در ارضاي نيازهاي فيزيكي، عاطفي، ذهني و اجتماعي فرزندانشان از مهم‌ترين وظايف و مهارت‌هاي مورد نياز يك پرستار بچه است. اين شغل ممكن است شامل طراحي برنامه غذايي، شستن و پوشاندن لباس، سازماندهي فعاليت‌هاي بازي و بيرون رفتن، انضباط، ايجاد انگيزش فكري، فعاليت‌هاي زباني و نقل و انتقالات باشد.
8 شهريور 1395 11:51
اطلاع‌رساني به كمك دفترچه‌هاي راهنماي تلفن براساس حروف الفبا و يا مشخصات جغرافيايي. كمك به مشتريان با درخواست‌هاي صورتحسابي خاص مانند پرداخت هزينه مكالمه توسعه شخص سوم و يا استراداد هزينه‌ها در صورتي كه ارتباط‌ها اشتباه بوده و يا مخدوش بوده باشند از مهم‌ترين وظايف و مهارت‌هاي يك اپراتور تلفن است. البته ممكن است برقراري تماس تلفني در تماس‌هاي اضطراري و كمك به كودكان يا افراد داراي معلوليت‌هاي جسماني جزء وظايف اين حرفه شامل شود.
8 شهريور 1395 10:21
آماده كردن خدمات شخصي براي اطمينان از ايمني و راحتي مسافران خط هوايي در طول پرواز، خوش‌آمدگويي به مسافران، بازبيني بليت‌ها، توضيح استفاده از تجهيزات ايمني و سرو غذا و نوشيدني از مهم‌ترين وظايف و مهارت‌هاي مورد نياز يك خدمه پرواز است.
31 خرداد 1395 14:42
تهيه نقشه‌ها، موقعيت جغرافيايي و ماكت‌هاي پروژه‌هاي مهندسي عمران مانند بزرگراه‌ها، پل‌ها، خطوط لوله، پروژه‌هاي كنترل سيل و سيستم‌هاي كنترل آب و فاضلاب از مهم‌ترين وظايف و مهارت‌هاي مورد نياز يك طراح شهري است كه از جمله عناوين شغلي مشابه و مرتبط اين حرفه مي‌توان به تكنيسين طراحي كامپيوتري، تكنيسين طراحي و... اشاره كرد.
28 خرداد 1395 13:37
كار از راه دور هنگامي به وقوع مي‌پيوندد كه تكنولوژي و اصول اطلاعات و ارتباطات زمينه و فضايي را فراهم آورند كه كار يا فعاليت از فاصله دور و مكاني به غير از مكان مورد نظر كه به صور معمول كار در آنجا صورت مي‌گيرد، انجام گيرد. كار از راه دور شامل موارد ذيل مي‌گردد: ·كار از خانه، هنگامي كه كارمند يا پيمانكار در عوض رفت و آمد به محل مورد نظر كارفرما يا مشتري در خانه كار و وظيفه مورد نظر خود را انجام مي‌دهد....
21 آذر 1389 13:25

سایت های مرتبط