وجود دلايلي كه باعث شده اند شما همچنان بيكار بمانيد چيست ؟

تاریخ انقضا :1398/4/27

کد :91326

  اگر شما هم جز آن دسته كارجوياني هستيد كه بعد از چندين ماه جوياي كار بودن كماكان بي‌كار هستيد، احتمالا هر روز از خود مي‌پرسيد:
«چرا هنوز نتوانسته‌ام كار پيدا كنم؟»

اين سوال معضل بسياري از افراد مثل شما است. در ادامه چندين مورد از دلايلي كه باعث مي‌شود افراد نتوانند شغل مناسب خود را پيدا كنند اشاره كرده‌ايم:
۱. از شبكه‌هاي ارتباطي دور هستيد و ارتباطات لازم را برقرار نكرده‌ايد
اين روزها بيشتر مشاغل به شبكه‌هاي ارتباطي متصل هستند. اگر براي يافتن كار تنها به جستجو در روزنامه‌ها، اخبار و حتي اينترنت و فرستادن رزومه براي كارفرمايان از طريق سايت‌هاي كاريابي و تبليغات بسنده كرده‌ايد، احتمال اينكه نتوانيد شغل مورد علاقه خود را پيدا كنيد بسيار زياد است. اگر با افراد مختلف در حوزه شغلي كه مي‌خواهيد در ارتباط نباشيد رزومه شما تقريبا بي‌ارزش خواهد بود و يافتن شغل مناسب نيز برايتان بسيار سخت مي‌شود.
۲. عملكردتان در مصاحبه‌هاي شغلي ضعيف است
پس از انجام مصاحبه‌هاي بسياري كه براي يك موقعيت شغلي در دسترس (دستيار اداري) در شركت انجام داديم، عملكرد ضعيف افرادي كه خواستار اين شغل بودند (با توجه به اين كه اين موقعيت شغلي در سطح نسبتا پاييني قرار دارد) باعث شگفتي بود. با انجام دادن كارهايي مثل جويدن آدامس، پوشيدن لباس نامناسب، بحث كردن و صحبت درمورد اين كه چه كارهايي را انجام نخواهيد داد، مصاحبه شغلي خود را به كلي بيهوده و ناموفق خواهيد ساخت.
۳. به آراستگي خود اهميت نمي‌دهيد
شركت‌هاي خوب معمولا به دنبال افراد آراسته و با ظاهر مناسب هستند. اهميت به ظاهر و آراستگي نشان دهنده شخصيت شما نيز هست پس بهتر است از پوشيدن لباس‌هاي نامناسب مخصوصا هنگام مصاحبه شغلي پرهيز كرده و خوش پوش و آراسته باشيد.
۴. درخواست حقوق بسيار بالا مي‌كنيد
كارفرمايان معمولا براي هر موقعيت شغلي حقوق ثابتي را با تغييرات ناچيز در نظر مي‌گيرند. براي آن‌ها فرقي نمي‌كند كه شما پيش‌تر چه مقدار حقوق دريافت مي‌كرديد و مخارجتان متناسب با چه درآمدي بوده است. اگر درخواست حقوق شما بيش از حدي باشد كه كارفرما براي موقعيت شغلي در نظر گرفته است، احتمالا استخدام نمي‌شويد. يادتان باشد كه گاهي لازم است براي پايان بيكاري با حقوقي كمتر از انتظارتان كاري را آغاز كنيد.
۵. مهارت‌هاي شما بيش از حد انتظار است
اين طبيعي است كه كارفرمايان شخصي با ده سال سابقه كار و تجربه بسيار زياد در موقعيت شغلي پيشين خود را براي شغلي با سطح ابتدايي استخدام نخواهند كرد. مشاغل ابتدايي مناسب افراد تازه‌كار است. اگر با سابقه كاري بالا براي مشاغل ابتدايي درخواست مي‌فرستيد كارفرما را آزرده مي‌كنيد. البته كه ممكن است اين كار را به دليل نااميدي و اين كه پس از مدت‌ها جستجو هنوز شغل مناسبي نيافته‌ايد، انجام دهيد اما در چنين شرايطي بهتر است در شركتي مرتبط با حوزه كاريتان به عنوان مشاور مشغول شويد و يا كسب و كار خودتان را راه‌اندازي كنيد. ما با افرادي با تجربه و سابقه كاري بالا كه براي كارآموزي درخواست شغلي داده‌اند حتي مصاحبه نيز نمي‌كنيم چون مي‌دانيم كه اين افراد در چنين موقعيت رشد نخواهند كرد و اگر فردي در موقعيت شغلي خود رشد نكند در رشد شركت نيز اختلال ايجاد خواهد كرد. به علاوه اين افراد به دليل تجربه بالا احتمالا در كارهاي كارفرما دخالت خواهند كرد و نمي‌توان چيزي را به آن‌ها آموزش داد. پس اگر با تجربه هستيد براي مشاغل ابتدايي درخواست شغلي نفرستيد!
۶. بدون داشتن مهارت كافي براي هر شغلي درخواست مي‌فرستيد
بسيار ديده مي‌شود كه افرادي بدون داشتن مهارت كافي براي هر شغلي درخواست مي‌فرستند. اگر حداقل ۶۰٪ مهارت‌هاي لازم كه در آگهي شغلي ذكر شده است را نداريد، فرستادن درخواست شغلي كار اشتباهي است. در اين صورت حتي اگر موفق به گرفتن شغل شويد، در كار خود موفق نخواهيد بود و باعث كاهش بهره‌وري شركت مي‌شويد و ممكن است به زودي اين شغل را از دست بدهيد.
۷. زياد سيگار مي‌كشيد
سيگار كشيدن علاوه بر اينكه براي سلامتي مضر است باعث مي‌شود لباس‌هايتان نيز اغلب بوي نامطبوعي داشته باشند. بسياري از شركت‌ها به وضعيت ظاهري كارمندان خود اهميت مي‌دهند و ممكن است كسي كه زياد سيگار مي‌كشد را استخدام نكنند.
۸. عنوان شغلي و تخصص شما در حال انقراض است
به طور مثال اين روزها در حوزه مشاوره و فروش املاك مشاغل در دسترس زيادي وجود ندارد. بسياري از مشاغل كم كم رو به ناپديد شدن هستند و يا اشباع شده‌اند. بسياري از كارها نيز امروزه توسط ربات‌ها انجام مي‌شوند. اگر تخصص شما در حوزه‌اي است كه ديگر خواستار ندارد شايد وقت آن رسيده مهارت‌هاي جديدي بياموزيد و حوزه كاري خود را تغيير دهيد.
۹. نگرش و رفتار شما نامناسب است
نگرش نامناسب و رفتارهاي گستاخانه و خودمحور باعث مي‌شوند مصاحبه شغلي ناموفقي داشته باشيد و در نتيجه نتوانيد در شركتي كه مي‌خواهيد استخدام شويد. براي شروع يك شغل و همكاري با ديگران بايد مثبت و خوش‌رفتار باشيد.
۱۰. شما افسرده و غمگين هستيد
گاهي افراد در روند جستجوي شغلي نااميد و افسرده مي‌شوند و يا به دليل مشكلاتي كه در زندگي شخصي دارند غمگين و بي‌انگيزه هستند. اگر نمي‌توانيد اين احساسات را كنترل كنيد و همواره غمگين و افسرده هستيد و از مشكلات روحي رنج مي‌بريد، بهتر از پيش از ادامه راه جستجوي شغلي از يك روانشناس كمك بگيريد.
۱۱. عصباني هستيد
ممكن است از فردي كه باعث شده شغل قبلي خود را از دست بدهيد يا شما را اخراج كرده است عصباني باشيد. البته كه حق داريد اما بايد اين خشم را كنترل كنيد چرا كه خشم شما آسيبي به آن شخص نمي‌رساند اما موجب به خطر افتادن زندگي شخصي و حرفه‌اي شما خواهد شد. به اين فكر كنيد كه اگر اخراج شده‌ايد، حتما علتي داشته است. سعي كنيد علت را شناسايي كرده و آن را برطرف كنيد. اگر در اثر تعديل نيرو كار خود را از دست داده‌ايد، بدانيد كه مشكل شخصي وجود نداشته و اين تصميم تنها مربوط به شرايط كسب و كار پيشين شما است. سعي كنيد خشم خود را كنترل كرده، مسائل را حل كنيد و با آرامش به جستجوي شغل جديد بپردازيد.
۱۲. به موارد خواسته شده در آگهي شغلي توجه نكرده‌ايد
در يكي از آگهي‌هاي شغلي از متقاضيان خواسته بوديم تا در كنار رزومه براي ما گزارشي ارسال كنند و در آن توضيح دهند كه به چه دليل خواستار اين موقعيت شغلي هستند. تنها دو نفر از متقاضيان آن چه خواسته شده بود را ارسال كردند. اگر مي‌خواهيد براي مصاحبه برگزيده شويد آگهي‌ها را با دقت مطالعه كنيد و آنچه از شما خواسته شده را تهيه كنيد. اين را بدانيد كه اگر كاري كه كارفرما پيش از استخدام از شما خواسته را انجام ندهيد، احتمالا پس از استخدام نيز به خواسته‌هاي او توجه نخواهيد كرد.
۱۳. قسمت مهمي از روند مصاحبه شغلي را از دست داده‌ايد
پس از يك مصاحبه شغلي از يكي از متقاضيان خواستيم تا پيش از تصميم نهايي در يكي از رويدادهاي شركت حضور يابد تا با مشتريان ملاقات كند. او طي ايميلي اعلام كرد كه نمي‌تواند در اين رويداد حاضر شود؛ اما مايل است كه روند مصاحبه شغلي را تكميل كند. مرحله بعدي مصاحبه شغلي اين شخص همان رويدادي بود كه آن را از دست داد. به خاطر داشته باشيد كه وقتي خواستار يك موقعيت شغلي هستيد بايد خود را براي هر چيزي آماده كنيد و هر آنچه از شما خواسته مي‌شود را انجام دهيد. اين شخص در مصاحبه شغلي عنوان كرده بود كه دو سال بيكار بوده است؛ البته كه جاي تعجبي ندارد! 
۱۴. از پاسخ دادن طفره مي‌رويد
هنگامي كه در مصاحبه شغلي از شما سوالي پرسيده مي‌شود، بايد به طور كامل و واضح به آن پاسخ داده و از طفره رفتن بپرهيزيد. گاهي متقاضيان به سوال‌ها جواب‌هاي بي‌ربط و گاه احمقانه مي‌دهند. به عنوان مثال هنگامي كه از آن‌ها درباره ضعف‌هايشان سوال مي‌كنيم پاسخ‌هايي مانند: «من بيش از حد به خودم انگيزه مي‌دهم.» يا «شروع‌كننده خوبي هستم اما خيلي به خودم سخت مي‌گيرم.» مي‌گيريم. اين پاسخ‌ها واقعا احمقانه هستند!
۱۵. نمي‌توانيد به خوبي ارتباط برقرار كنيد
اين شما هستيد كه بايد مصاحبه شغلي را در دست گرفته و پيش ببريد. گاهي مصاحبه‌گر به سختي پاسخ سوال‌ها را از زير زبان متقاضي بيرون مي‌كشد! اگر نتوانيد به خوبي ارتباط برقرار كنيد هرگز نمي‌توانيد استخدام شويد. اگر اتفاقي موفق شديد استخدام شويد احتمالا به زودي كارتان را از دست خواهيد داد.
۱۶. به اندازه كافي آماده نيستيد
اگر آماده نباشيد در رقابت با كانديدايي كه از شما آماده‌تر است به راحتي بازنده مي‌شويد. كارفرمايان معمولا كسي را استخدام مي‌كنند كه به آن‌ها كمك كند و ارتباطات موثر داشته و مصاحبه شغلي را به خوبي پيش ببرد.
بسياري از افراد هستند كه مدت بسياري بدون هيچ دليلي بي‌كار مي‌مانند و موفق به پيدا كردن شغلي مناسب نمي‌شوند. با خواندن اين دلايل ممكن است علت اين امر را در خود بيابيد. اگر نگرشي مثبت داشته باشيد، بتوانيد با احساسات منفي خود كنار بياييد و از شغل آينده خود انتظارات نا به جا نداشته باشيد به زودي مي‌توانيد شغل مناسب خود را پيدا كنيد.

 آدرس : تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، ابتدای پل کالج ، خیابان خارک (ضلع غربی تالار وحدت )پلاک 26  - شنبه تا چهارشنبه 8 الی 15:30            

تلفن تماس : 66710081

 

سایت های مرتبط