با قطع بیمه هر ۲۰ قالیباف تنها یک قالیباف جدید بیمه می‌شود

با قطع بیمه هر ۲۰ قالیباف تنها یک قالیباف جدید بیمه می‌شود

مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد با بیان اینکه با قطع بیمه هر ۲۰ قالیباف تنها یک قالیباف جدید بیمه می‌شود گفت: پرداختی روزانه تامین اجتماعی یزد ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمد صابری پیش از ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان یزد که با موضوع بررسی بودجه‌ها و وضعیت مرتبط با جامعه کارگری و کارفرمایی استان یزد برگزار شد با اشاره به اینکه هر روز میزان این سازمان تعهدات بسیاری به جامعه هدف خود دارد اظهار داشت: در صورتی که نتوانیم مطالباتمان را از دولت بگیریم قطعا پرداخت تعهداتمان هم با مشکل مواجه می‌شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد خاطرنشان کرد: نمایندگان در بودجه به این موضوع توجه داشته باشند که حداقل بخشی از تعهداتمان را بتوانیم انجام دهیم و تا حدی رضایت جامعه هدف را جلب کنیم.
وی افزود: الان باید 1020 میلیارد تومان برای رانندگان هزینه کنیم اما دولت 520 میلیارد تومان در بودجه دیده و ما واقعا با همین مقدار هم مشکل داریم و قطعا نمی‌توانیم راننده جدیدی را بیمه کنیم.
صابری با تاکید بر اینکه بحث افزایش تعداد رانندگان بیمه شده قطعا با هزینه بسیار زیادی روبرو است گفت: بحث رانندگان از اهمیت بسیار زیادی قائل است و باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد یکی دیگر از بخش‌هایی که در آن مشکلاتی وجود دارد عنوان کرد: هر 20 نفر از قالیبافان را که قطع کنیم می‌توانیم بیمه یک نفر را وصل کنیم و واقعا در این زمینه با مشکل مواجه شویم.
وی گردش مالی این سازمان در استان یزد در قسمت پرداختی‌ها را روزانه سه میلیارد و 340 میلیون تومان دانست و گفت: هیچ سازمانی در استان یزد نیست که به این میزان پرداختی داشته باشد.
صابری خاطرنشان کرد: اگر سازمان تامین اجتماعی نتواند تعهدات خود را انجام دهد دولت با معضل بزرگی روبرو می‌شود چرا که 50 درصد جامعه از خدمات این سازمان بهره‌گیری می‌کنند.
محمدحسین توحیدی‌فر مدیردرمان تامین اجتماعی استان یزد هم در این نشست اظهار داشت: بیمارستان‌های ما الان به مرحله‌ای رسیده‌اند که تاب‌آوری آنها تمام شده و به دنبال لغو قرارداد با تامین اجتماعی هستند.
وی خاطرنشان کرد: اگر این اتفاق بیافتد ما با مشکل بیمه شدگانی روبرو می‌شوند که اول بروند پول هزینه کنند و بعد به تامین اجتماعی مراجعه کنند برای اینکه پولشان را دریافت کنند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان یزد خاطرنشان کرد: این تعداد افراد روزانه به نزدیک 300 نفر می‌رسند که بخواهند به تامین اجتماعی مراجعه کنند و دنبال پیگیری حق درمان باشند و این موضوع قطعا مشکلات زیادی به دنبال دارد به همین دلیل باید در ابتدا نسبت به رفع این مشکل اقدامات لازم به عمل آید. 


22 دی 1397 17:55
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط