هدف‌گذاری ایجاد اشتغال برای ۷۱۲ نفر در رودبار

هدف‌گذاری ایجاد اشتغال برای ۷۱۲ نفر در رودبار

فرماندار رودبار گفت که در سال جاری برای اشتغال‌زایی ۷۱۲ نفر در بخش‌های صنعت، کشاورزی، بوم‌گردی و دیگر بخش ها در این شهرستان هدف‌گذاری کرده ایم.
محمد صالح ضیایی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به برگزاری نشست شورای اداری این شهرستان با حضور نماینده ولی فقیه افزود:  ۹۰ واحد صنعتی فعال در شهرستان وجود دارد.
وی یادآور شد: در اشتغال روستایی و فراگیر ۱۲ میلیارد تومان اعتبار در رودبار جذب شده است.
به گفته ضیایی؛ ۲۰ درصد زیتون کشور در رودبار تولید و ۸۵ درصد زیتون تولیدی کشور هم در این شهرستان عرضه می شود و دولت برای حفظ بازار زیتون مسیر برگشت باقیمانده آزادراه رشت قزوین را از رودبار عبور می دهد.
وی با اشاره به اختصاص اعتبارات برای اجرای پروژه های عمرانی یادآور شد: در تخصیص اعتبارات کوهستانی، سخت گذر، وسعت گسترده و محرومیت شهرستان رودبار لحاظ نمی شود.
فرماندار با بیان اینکه ۷۵ درصد معادن در رودبار واقع شده اما عوارضی از برداشت معادن عاید رودبار نمی شود، گفت: مجوز برداشت معادن شهرستان در استان صادر می شود و سودی هم عاید رودبار نمی شود.
وی با اشاره به گازرسانی به روستاهای شهرستان رودبار ، شاخص کنونی گازرسانی را ۹۲ درصد عنوان کرد و گفت: : ۲۱۴ میلیارد و ۵۴۵ میلیون ریال اعتبار عمرانی از سه منبع اعتباری به شهرستان اختصاص یافته است.
شهرستان رودبار با چهار بخش مرکزی، خورگام، رحمت آباد و بلوکات و عمارلو در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است. 


31 امرداد 1398 12:19
اخبار مرتبط
بیش از 1000 شغل در رودبار در سال 97 ایجاد می‌شود
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط