اشتغال ۸۲ هزار نفر در بخش صنعت گیلان

رئیس سازمان صمت گیلان:
اشتغال ۸۲ هزار نفر در بخش صنعت گیلان

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به فعالیت دو هزار و ۹۴۸ واحد صنعتی در استان، گفت: ۸۲ هزار نفر در بخش صنعت گیلان مشغول به کار هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دلق پوش پیش از ظهر پنجشنبه در ستاد رفع موانع تولید گیلان که در استانداری برگزار شد با بیان اینکه ۳۴۲هزار نفر در بخش تجارت، معدن و صنایع مشغول به کار هستند، اظهار کرد: این تعداد در بخش تجارت ۲۵۸ هزار نفر، در بخش معدن ۱۹۰۰ نفر و در بخش صنعت ۸۲ هزار نفر است.
رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اشتغال ۹ میلیون و ۱۹۵ هزار نفر در این بخش‌ها، افزود: سهم استان گیلان در مقایسه با کشور ۳.۷ درصد است.
وی در با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی با بیان اینکه گیلان دارای ۲ هزار و ۹۴۸ واحد صنعتی با سرمایه ۷۵ هزار و ۹۷۱میلیارد ریال است که سهم اشتغال این بخش ۸۲ هزار نفر است که به ترتیب استان گیلان از این نظر در کشور در رتبه نهم و از نظر میزان سرمایه‌گذاری در رتبه پانزدهم و میزان اشتغال نیز در جایگاه دوازدهم قرار دارد.
دلق پوش در ادامه با اشاره به اینکه هزار و ۳۹۴ طرح با پیشرفت ۱۰ تا ۹۹درصدی در استان گیلان،  ادامه داد: این طرح‌ها با حجم‌ سرمایه گذاری بیش از ۱۵۴ میلیارد و با اشتغال ۴۸ هزار و ۱۵۸ نفر در جال اجرا است.
رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه این استان  دارای ۱۱۰ معدن است، افزود: از این تعداد ۴۰ معدن فعال و مابقی غیرفعال هستند که در طی دو سال اخیر مجوز فعالیت معادن در استان های شمالی ممنوع اعلام شده است.
وی با تاکید بر اینکه استان گیلان در بخش سلولزی در رتبه نخست کشور قرار دارد، اظهار کرد: در پنج ماهه نخست امسال میزان صادرات بیش از ۱۵۴ میلیون دلار به وزن ۲۸۸ هزار و ۴۲۲ تن بوده که در مقایسه با سال گذشته از نظر ارزش دلاری ۱۵ درصد کاهش داشته است.
دلق پوش افزود: بیش از ۳۴۶ میلیون و ۱۳۷ هزار دلار به وزن ۴۷۲ هزار و ۱۲ تن  واردات در سال در این مدت انجام شده که از نظر ارزش دلاری نیم درصد و از لحاظ وزنی ۲۰ درصد کاهش داشته است.


31 امرداد 1398 13:30
اخبار مرتبط
صندوق کارآفرینی امید درگیلان 2000 شغل ایجاد کرده است
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط