راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک اردبیل وجمهوری آذربایجان بررسی می‌شود

استاندار اردبیل:
راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک اردبیل وجمهوری آذربایجان بررسی می‌شود

استاندار اردبیل گفت: راه اندازی شهرک صنعتی مشترک اردبیل با جمهوری آذربایجان در حال مطالعه بوده تا در صورت برخورداری از توجیه اقتصادی شاهد بهره برداری از این مجموعه باشیم.
به گزارش خبرنگار مهر، اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر پنجشنبه در کارگروه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید شهرستان اصلاندوز عنوان کرد: به منظور افزایش تعامل با کشور همسایه جمهوری آذربایجان ایجاد شهرک صنعتی مشترک در دستور کار قرار گرفته است.
وی از در حال مطالعه بودن ایجاد این شهرک صنعتی خبر داد و افزود: بعد از اتمام طرح مطالعاتی در خصوص زمان آغاز عملیات اجرایی و مکان یابی پروژه تصمیم گیری خواهد شد.
استاندار اردبیل ادامه داد: برخورداری از توجیه اقتصادی ایجاد شهرک صنعتی مشترک مورد تاکید هر دو طرف بوده تا از اجرایی شدن آن سودآوری اقتصادی و کارآفرینی محقق شود.
بهنام‌جو احداث خط ریلی اردبیل و جمهوری آذربایجان را از دیگر موارد مورد بحث با مسئولان آذری دانست و افزود: در خصوص چگونگی اجرای پروژه راه آهن و اتصال به دو کشور توافقات خوبی حاصل شده است.
وی از طی کردن مراحل پایانی اتصال خط زیلی آذربایجان به اردبیل خبر داد و افزود: یکی از شرکت‌های خصوصی با اعلام آمادگی برای طی مراحل ریل گذاری شرایط تسهیل و تسریع در تحقق این اتفاق مهم اقتصادی و تجاری را فراهم خواهد کرد.
 
 


31 امرداد 1398 14:55
اخبار مرتبط
۳۸۰۰ طرح از تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل برخوردار می‌شوند
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط