فردا نتایج رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان منتشر می‌شود

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری:
فردا نتایج رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان منتشر می‌شود

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: یو اس نیوز، سه شنبه ۳۰ مهرماه سال ۱۳۹۸ نتایج رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان را در سال ۲۰۲۰ منتشر می کند.
به گزارش بازارکار جعفر مهراد مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه یو اس نیوز، سه شنبه ۳۰ مهرماه سال ۱۳۹۸ نتایج رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان را در سال ۲۰۲۰ منتشر می کند، گفت: در این رتبه بندی به اثربخشی تحقیقات دانشگاهی و شهرت و اعتبار دانشگاه ها توجه خاصی معمول شده است.
وی افزود: نتایج رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان شامل ۱۵۰۰ دانشگاه برتر از ۸۱ کشور جهان  است. تعداد دانشگاه های برتر جهان در این رتبه بندی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۲۵۰ دانشگاه از ۷۵ کشور جهان بود. بعلاوه، یو اس نیوز، رتبه بندی دانشگاه ها را در ۵ سطح شامل آفریقا، آسیا، استرالیا و نیوزیلند، اروپا و آمریکای لاتین منتشر خواهد کرد.
مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با بیان اینکه این سیستم رتبه بندی،  رتبه دانشگاه های ۴۴ کشور جهان از جمله ۱۲ کشوری را که دارای بیشترین تعداد دانشگاه های رتبه بندی شده جهان است، گزارش خواهد کرد، گفت: این ۱۲ کشور عبارت است از کانادا، ژاپن، چین، فرانسه، آلمان، هند، ایتالیا، هلند، کره‌جنوبی، اسپانیا، سوئد و انگلستان. در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ میلادی تعداد آن ها ۴۲ کشور بود.
به گفته مهراد، در این رتبه بندی، یو اس نیوز، در ۶ رشته موضوعی جدید رتبه این رشته ها را که شامل خون شناسی، جراحی، قلب و عروق، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران است، منتشر می کند. بعلاوه، یو اس نیوز دانشگاه های برتر جهان را در ۲۲ رشته موضوعی رتبه بندی می کند که در رتبه بندی سال ۲۰۲۰ این تعداد به ۲۸ رشته افزایش خواهد یافت. در تهیه رتبه دانشگاه های جهان ، یو اس نیوز،  از داده ها و سنجه های کلاریویت انالیتیکس استفاده می کند که توجه عمده آن معطوف به عملکرد پژوهشی دانشگاه ها است.


29 مهر 1398 14:53
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط