کارگران کارخانه‌های تولید قیر بیکار شدند

ماده اولیه قیر در اختیار افراد خاص؛
کارگران کارخانه‌های تولید قیر بیکار شدند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: وزارت نفت در توزیع و تولید  قیر بی توجهی کرده است و همین کار باعث شده که کارگران در کارخانه‌های قیر کارشان را از دست بدهند .

احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به کمبود قیر در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر فصل کار پروژه های عمرانی در کشور روبه اتمام است که ما با محدودیت قیردر جهت رسیدگی به این پروژه ها به ویژه پروژه‌های راه با آن مواجه هستیم.

وی در ادامه افزود: تلویزیون مستندی را نشان می‌داد که از کمبود ماده اولیه کارخانه‌های تولید قیر به نام "وکیوم باتوم" حکایت می‌کرد و البته همین ماده اولیه در اختیار تعدادی خاص از تولیدکنندگان قیر قرار گرفته که آنها هم به جای تولید و در واقع ایجاد ارزش افزوده برای این ماده خام آن را به صورت خام به کشورهای دیگر صادر کردند.

عدم تامین قیر مشکلات جدی را برای پروژه‌های راه‌سازی کشور بوجود آورد

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، به کم کاری وزارت نفت در جهت تولید قیر در کارخانه‌ها اشاره و تصریح کرد: با این روشی که وزارت نفت در جهت توزیع ماده اولیه قیر و همچنین تولید آن اتخاذ کرده سبب شده است که تعداد قابل توجهی از کارگران کارخانه‌های قیر کار خود را از دست بدهند و البته ناگفته نماند که در داخل کشور هم مشکلات فراوانی از جهت عدم تامین قیر پیش آمده و پروژه های عمرانی که می‌توانستند در این زمان مورد بهره برداری قرار بگیرند با مشکل مواجه شده اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه افزود:دولت سریعا به موضوع کمبود قیر رسیدگی کنند.

با بحران قیر در کشور مواجه هستیم

این نماینده مردم در مجلس دهم به توزیع ماده اولیه قیر بین افراد خاصی اشاره و تاکید کرد: ماده اولیه قیر در اختیار کارخانه‌ها و افراد خاصی قرار می‌گیرند و آنها به جای اینکه این ماده را در جهت تولید استفاده کنند آن را صادر کردند، همین مسئله هم سبب شده که ما در داخل با بحران قیر مواجه شویم.

وی در ادامه افزود: وزارت نفت در توزیع و تولید  قیر بی توجهی کرده است و با توجه به افزایش قیمت قیر در خارج از کشور این ماده را صادر کردند و همین موضوع در واقع باعث شده که این افراد پول قابل توجهی را در این راستا به دست آوردند و از طرفی هم کارگران در کارخانه‌های قیر کارشان را از دست بدهند.
 خبر مرتبط؛

اعتراض کارگران نتیجه نوشتن قوانین عاشقانه‌ است

 

17 آبان 1398 12:38
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط