12میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد شهرستان ری پرداخت شد

12میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد شهرستان ری پرداخت شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ری گفت: ۱۲ میلیارد ریال وام خود اشتغالی از ابتدای سال جاری تاکنون به ۶۵ مددجوی این شهرستان پرداخت شد.
براهیم ذوالفقاریان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مبلغ از محل اعتبار کمیته امداد و بانک‌های عامل به صورت قرض‌الحسنه به مجریان ۶۵ طرح کشاورزی، خدماتی، تولیدی، دامداری، دامپروری و صنایع دستی پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه توانمند سازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد است، تصریح کرد: فراهم‌سازی زمینه لازم برای ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از وابستگی مددجویان به این نهاد از مهمترین اهداف پرداخت تسهیلات است.
ذوالفقاریان با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۹ هزار خانوار تحت حمایت طرح‌های خودکفایی کمیته امداد شهرستان ری قرار دارند، عنوان کرد: مددجویان تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین فراگیری آموزش‌های لازم در این زمینه به استقلال اقتصادی و خودکفایی می رسند و به‌ تدریج از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی درحدود یک میلیون نفر دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
هم اکنون بیش از ۶ هزارو ۵۰ نفر در قالب ۲۹ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد شهرستان ری هستند.

خبر مرتبط؛

شهرک صنعتی دانش بنیان بیخ گوش تهران

 


18 آبان 1398 15:37
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط