سهم اشتغال جوانان استان بوشهر در منطقه انرژی پارس افزایش یابد

امام جمعه بوشهر:
سهم اشتغال جوانان استان بوشهر در منطقه انرژی پارس افزایش یابد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم توجه تاسیسات پارس جنوبی به درون استان بوشهر، گفت: اشتغال جوانان استان بوشهر در پارس جنوبی تقویت شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح سه‌شنبه در دیدار مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار داشت: استان بوشهر میزبان خیل عظیم صنایع و تاسیسات حوزه انرژی کشور است.
وی با اشاره به حوزه انرژی اتمی و حوزه انرژی فسیلی بیان کرد: استان بوشهر هم تولید کننده و هم صادر کننده انرژی است و کمتر استانی در کشور اینچنین است آن هم در حیاتی ترین جغرافیای ایران که حوزه خلیج فارس است.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه استان بوشهر پایتخت انرژی کشور است، اضافه کرد: پارس جنوبی و حوزه انرژی و صنایع اقماری آن در استان بوشهر، هم در زمینه اشتغال زایی در استان خیلی نقش مهمی ایفا می کند و هم در حوزه تولید محصولات استراتژیک خیلی نقش آفرین هستند.
وی افزود: زمینه درآمد زایی حوزه انرژی استان در سطح ملی نقش مهمی دارد و مایه اقتدار ایران است به همین خاطر منطقه ویژه انرژی پارس باید همیشه در یک آرامش برای رشد تولید به سر ببرد و الحمدالله ما در سال های اخیر همیشه نگران تسهیم گاز بین ایران و قطر بوده‌ایم که الحمدالله الان به درجه‌ای از قدرت رسیده ایم که مساوی یا بیشتر از قطر برداشت می کنیم.
لزوم هماهنگی پارس جنوبی با درون استان
وی با بیان اینکه الان منطقه پارس جنوبی و شمالی نقش مهمی هم برای فضای استانی و هم ملی دارد، تصریح کرد: باید در این مناطق تمام امور به سمتی رود که آن رونق تولیدی که مقام معظم رهبری می فرمایند هر روز تجلی بیشتری پیدا کند و همچنین پیوست های فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی نیز در این مناطق که مورد تأکید مقام معظم رهبری است اجرایی شوند.
آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: با این همه خیرات و برکاتی که این مناطق دارند اگر این پیوست ها اجرا نشوند خود آن منطقه در درون دچار مشکل و در محیط بیرون نیز مشکل زا می شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه الحمدالله تا الان کارهای خوبی در این مناطق صورت گرفته اما هنوز کارهای زیادی هست که به علت های مختلف اجرا نشده، گفت: امیدواریم با حضور جنابعالی این مسائل محقق شود به ویژه اشتغال جوانان استان که در شرایط کنونی خیلی مهم است و همچنین مسئله محیط زیست و پیوست های اجتماعی و توسعه محیط پیرامونی و پیوست های فرهنگی درونی و بیرونی.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هماهنگی و ارتباط بهینه با فضای استان کاملا در موفقیت در این مناطق نقش دارد، اظهار کرد: هر چقدر شما با فضاهای درون استان ارتباط داشته باشید و هماهنگی های لازم صورت گیرد و آن منطقه جدای از فضای کلان استان نباشد و در درون استان معنا و مفهوم پیدا کند، خیلی میتواند در روند حُسن اجرای کارها نقش ایفا کند.
لزوم حمایت از تیم پارس جنوبی
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه یکی از پیوست های فرهنگی، حمایت از فضاهایی است که مردم به آن توجه دارند مثل تیم فوتبال پارس جنوبی جم، افزود: مردم استان این تیم را دوست دارند به ویژه مردم عزیز شهرستان جم که همیشه استقبال خوبی از بازی های این تیم دارند.
امام جمعه بوشهر ادامه داد: وقتی این تیم حمایت نشود مردم متأثر می شوند و اگر حمایت شود باعث خوشحالی مردم خواهد شد به همین خاطر لازم است در این زمینه تدبیر لازم صورت گیرد.
دانشکده نفت در منطقه پارس ایجاد شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر توصیه کرد: دانشکده نفت در منطقه ویژه انرژی پارس ایجاد شود که جوانان استان از این موهیت بهره مند شوند. امیدواریم این حالت تمایز و تفارقی که مدت‌هاست در این مناطق با فضای درون استانی ایجاد شده برطرف شود.
آیت الله صفایی بوشهری تأکید کرد: امیدواریم با حضور جنابعالی یک تحول اساسی و جدی در این مناطق صورت گیرد و این حالت تمایز و تفارقی که مدت هاست در این مناطق ایجاد شده برطرف شود.


13 خرداد 1399 15:0
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط