استفاده ارتش آمریکا از فیسبوک و اینستاگرام برای جذب نیرو

پیامدهای کرونا بر ارتش آمریکا
استفاده ارتش آمریکا از فیسبوک و اینستاگرام برای جذب نیرو

پیامد‌هایی که شیوع کرونا بر بازار کار آمریکا داشته به جذب افراد بیشتر در ارتش کمک می کند؛ هنگامیکه نرخ بیکاری از ۶ درصد بالاتر می‌رود ارتش گزینه خوبی برای بیکاران است.
   به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیماری کرونا تاثیر چشمگیری بر جذب نیرو‌های جدید در ارتش آمریکا داشته است و تعطیلی مراکز جذب نیرو و افزایش فراخوان برای بکارگیری نیرو‌های جدید از طریق مجازی و شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است.
با شیوع ویروس کرونا، موارد جذب و استخدام نیرو‌های جدید در ارتش آمریکا کاهش یافته است و به همین دلیل بسیاری نگرانند که نیرو‌های مسلح برای تامین نیرو‌های مورد نیاز خود تا پایان سال مالی جاری در ماه سپتامبر بر بکارگیری مجدد نیرو‌های فعلی تمرکز کنند. 
افرادی که در بخش جذب نیرو فعالیت دارند برای جذب جوانان تقریبا به رسانه‌های اجتماعی روی آورده اند و همزمان با این تلاش ها، فرماندهان ارتش بر این باورند که روند جذب و بکارگیری نیرو‌ها ممکن است به سیستم جدیدی تبدیل شود که به آن‌ها امکان می‌دهد کارکنان مراکز جذب نیرو و نیز شمار افرادی را که در این بخش فعالیت دارند، کاهش دهند.
فرانک موت رئیس مرکز فرماندهی جذب نیرو در ارتش آمریکا اعلام کرد، از آنجا که برخی افراد فعال در بخش جذب نیرو از طریق مجازی فعالیت خواهند داشت و تنها برخی موارد در مراکز استخدام نیرو حضور پیدا خواهند کرد، شمار کارکنان این مراکز کاهش خواهد یافت.
وی افزود، با توجه به اینکه این کاهش به ارتش امکان می‌دهد نظامیان بیشتری را به یگان‌های عادی ارتش و واحد‌های سازماندهی جنگ بازگرداند با اینحال ارتش باید ابتدا به این نتیجه برسد که جذب نیرو به صورت مجازی تا چه اندازه موفقیت آمیز خواهد بود.
در نخستین روز‌های شیوع ویروس کرونا، میزان جذب نیرو در ارتش آمریکا حدود ۵۱ درصد کاهش یافته بود.
فرانک موت افزود، به رغم اینکه نسبت به آنچه پیشتر در اوایل سال مالی کنونی و پیش از شیوع کرونا پیش بینی شده بود اقدامات بهتری انجام شده است، شمار نیرو‌هایی که جذب و ثبت نام شده اند حدود چهار هزار نفر کمتر بوده است، اما در مقابل، جذب نیرو‌ها به صورت مجازی و از طریق شبکه‌های اجتماعی افزایش قابل توجهی داشته است.
اریک نوردین و آنتونی هالت از فرماندهان ارتش آمریکا می‌گویند، ارتش برای آموزش افرادی که در بخش جذب نیرو فعالیت دارند کلاس‌های آموزشی آشنایی با چگونگی جذب هر چه بیشتر نیرو در فیس بوک و اینستاگرام برگزار کرده اند.
در همین حال پیامد‌هایی که شیوع کرونا بر بازار کار داشته ممکن است به جذب افراد بیشتری در ارتش کمک کند. هنگامیکه نرخ بیکاری پایین باشد رقابت بسیار بالایی میان جوانان برای ورود به دبیرستان یا دانشگاه به وجود می‌آید، اما هنگامیکه نرخ بیکاری از شش درصد بالاتر می‌رود - اکنون بالاتر از ۱۳ درصد است- ارتش گزینه خوبی برای آن‌ها خواهد بود.


11 تير 1399 8:25
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط