۴٠٠ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ٢٠ هزار نفر در استان فارس

بختیاری خبر داد
۴٠٠ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ٢٠ هزار نفر در استان فارس

با حضور رئیس کمیته امداد، هزار واحد مسکونی در استان فارس به بهره‌برداری رسید و تحویل خانواده‌های تخت حمایت شد.
به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم افتتاح هزار واحد مسکن مددجویان استان فارس گفت: برنامه کمیته امداد تامین مسکن با اولویت خانواده‌های ایتام و خانواده‌های بالای سه نفر جمعیت است.
رئیس کمیته امداد ارائه وام قرض‌الحسنه برای رهن و اجاره را از دیگر اقدامات این نهاد برای حمایت از مددجویان عنوان کرد و افزود: در همین راستا ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه رهن مسکن پیش‌بینی و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
وی از توافق با استانداری‌های سراسر کشور برای تامین مسکن مددجویان خبر داد و تاکید کرد: استانداری‌ها موافقت کرده‌اند در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت، زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در اختیار قرار دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، همچنین در مراسمی با حضور رئیس کمیته امداد ۱۵۰۰ فقره جهیزیه و ۲ هزار مورد لوازم سرمایشی به زوج‌های جوان و خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان فارس اهدا شد.
سیدمرتضی بختیاری در این مراسم با تقدیر از همکاری خیران و مردم نیکوکار در تامین جهیزیه و لوازم زندگی خانواده‌های نیازمند، گفت: خیران و موسسات خیریه توانستند ١۵٠٠ هزار جهیزیه به ارزش واقعی هر کدام ۱۸ میلیون تومان تهیه و به نیازمندان ارائه کنند.
وی اشتغال‌زایی را در کنار مسکن از جمله زمینه‌های توانمندسازی مددجویان دانست و ادامه داد: در استان فارس سال گذشته ١٢ هزار فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ٣٠٠ میلیارد تومان ایجاد شد.  
رئیس کمیته با بیان اینکه برنامه این نهاد ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در سال جاری است، افزود: امسال ۴٠٠ میلیارد تومان تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال برای  ٢٠ هزار نفر در استان فارس تخصیص می‌یابد.


14 تير 1399 14:37
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط