اجرای ۵۰۰۰ طرح خوداشتغالی توسط کمیته امداد لرستان

یک مسئول خبر داد:
اجرای ۵۰۰۰ طرح خوداشتغالی توسط کمیته امداد لرستان

معاون کمیته امداد لرستان از اجرای۵۸۵۰ طرح خوداشتغالی توسط کمیته امداد استان با اعتباری بالغ‌بر یک‎صد و ۹۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات اشتغال این نهاد خبر داد.
امین‌اله کردعلیوند از اجرای ۵۸۵۰ طرح خوداشتغالی توسط این نهاد خبر داد و اظهار کرد: هزینه اجرای این طرح‌ها بالغ‌ بر یکصد و ۹۰ میلیارد تومان است که از محل اعتبارات اشتغال کمیته امداد و تسهیلات تبصره ۱۶ بانکی تأمین‌ شده است.
وی به نحوه‌ ارائه تسهیلات به متقاضیان اشاره کرد و افزود: این طرح‌ها بر اساس شرایط محیطی متقاضیان، علاقه‌مندی، استعداد و تخصص فنی با اولویت خانوارهای تحت حمایت و فرزندان مددجو اجرا می‌شود.
کردعلیوند با بیان این‌که سیاست اشتغال این نهاد حمایت از مشاغل خرد و زودبازده است، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۶۵ طرح با اعتبار ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در زمینه کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی و دام‌پروری اجرا شده است.
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد لرستان با بیان این‌که اجرای طرح‌های خوداشتغالی و پرداخت تسهیلات صرفاً در زمینه کسب‌وکار برای افراد آموزش‌دیده اجرا می‌شود، اضافه کرد: حمایت‌های فنی، مشاوره و نظارت ناظران فنی اشتغال بعد از اجرای طرح به مدت ۵ سال ادامه دارد.
وی به آموزش مهارت فنی و حرف‌هایی به‌عنوان اولین گام ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: آموزش مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در تمام حرف و مشاغل در مؤسسات ذی‌صلاح جهت ارائه آموزش‌های فنی به مددجویان تحت حمایت به‌صورت فردی و گروهی با هماهنگی این نهاد به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.
کردعلیوند ایجاد اشتغال را مبنایی‌ترین فعالیت کمیته امداد برشمرد و تصریح کرد: در سال گذشته ۵۱۸۲ طرح اشتغالزایی در زمینه‌های مختلف با اعتباری بالغ‌ بر ۱۳۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ایجاد شده است.


15 تير 1399 9:17
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط