برگزاری آزمون تخصصی استخدام جامعه ایثارگری پس از آزمون سراسری استخدامی

اوحدی خبر داد:
برگزاری آزمون تخصصی استخدام جامعه ایثارگری پس از آزمون سراسری استخدامی

 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امید است بعد از آزمون سراسری استخدامی که در دیماه توسط سازمان سنجش انجام می شود، شاهد برگزاری آزمون تخصصی جامعه ایثارگری هم باشیم.
سعید اوحدی که در قالب برنامه هر هفته یک استان، سفری نیم روزه را به استان مرکزی آغاز کرده است، در بدو ورود به استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو اتفاق بسیار مهم امروز با همت استاندار و دستگاه های مربوطه در استان رقم می خورد که یکی از آنها انعقاد تفاهم نامه با موضوع تامین زمین برای دو هزار مسکن جامعه ایثارگری است.
وی یکی از عقب ماندگی های بنیاد شهید در سال های گذشته را در حوزه تامین مسکن ایثارگران دانست و گفت: البته در تمام کشور بحران تامین مسکن را داریم ولی وظیفه بنیاد شهید بوده که مسکن جامعه ایثارگری را فراهم کند که در این راستا اقدامات لازم با همکاری اداره کل راه و شهرسازی آغاز می شود.
وی اتفاق دیگری که امروز در استان مرکزی رقم خواهد خورد را انعقاد تفاهم نامه تامین اشتغال هزار نفر از جامعه ایثارگری عنوان کرد و گفت: فشار حداکثری تحریم های بی سابقه باعث شده است که در حوزه اشتغال مشکل بسیار جدی داشته باشیم.

وی اظهار کرد: ظرفیت های قانونی ظرفیت های بسیار خوبی است، مخصوصا بند ج ماده 87 دولت را مکلف کرده است که تا پایان برنامه ششم همه فرزندان شهدا و جانبازان بالای 70 درصد استخدام دولت شوند که هماهنگی های لازم در این رابطه با سازمان امور استخدامی کشور و مکاتبات با وزارتخانه های مختلف انجام شده و امید است بعد از آزمون سراسری استخدامی که در دیماه توسط سازمان سنجش انجام می شود، شاهد برگزاری آزمون تخصصی جامعه ایثارگری هم باشیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت های استان مرکزی بسیار بزرگ است، افزود: با هماهنگی که با بخش خصوصی انجام شد تامین اشتغال یاد شده بر مبنا و با محور مهارت آفرینی از جمله اقداماتی است که با امضای تفاهم نامه امروز تحقق پیدا می کند.


27 آبان 1399 10:9
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط