آموزش مهارت های شغلی به سربازان، گام بلندی در راستای اشتغال زایی

دبیر قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه سپاه ثارالله مطرح کرد؛
آموزش مهارت های شغلی به سربازان، گام بلندی در راستای اشتغال زایی

محمد متوسلیان گفت: طرح مهارت آموزی مورد استقبال بسیار خوب سربازان قرار گرفته و این اطمینان را برای آن ها حاصل کرده که با استفاده از مهارت کسب کرده پس از پایان خدمت خود می توانند شغلی برای خود ایجاد کنند ضمن آنکه این اقدام گام بلندی در راستای اشتغال زایی است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، نشست مشترک مسئولان قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور با حضور سازمان های دولتی به صورت ویدئو کنفرانس  در سراسر کشور برگزار شد.

محمد متوسلیان دبیر قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه سپاه ثارالله در حاشیه این نشست به خبرنگاران گفت: مسئله مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح از سال ۹۶ آغاز شده و سربازان در بدو ورود به خدمت مقدس سربازی بر اساس استعداد و پیشه کاری که دارند، به سمت مهارت آموزی هدایت می شوند.

وی افزود: سربازان ضمن یادگیری مهارت ها، در پایان خدمت سربازی علاوه بر دریافت کارت پایان خدمت، یک یا چند گواهینامه کسب مهارت را نیز دریافت می کند.

دبیر قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه سپاه ثارالله ابراز کرد: نیروهای مسلح با دستگاه های مختلف دولتی همچون سازمان های فنی و حرفه ای، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و کارگروه توسعه و اشتغال استانداری تفاهم نامه ای امضا کرده است.

متوسلیان بیان کرد: مربیان برای برگزاری دوره های آموزشی از سوی این سازمان ها به پادگان ها اعزام می شوند و آموزش های لازم را به سربازان ارائه می دهند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه سربازان ۲ سال در خدمت نیروهای مسلح هستند، پس از پایان دوره سربازی تا کسب مجوزهای لازم برای راه اندازی شغل ما سربازان را همراهی می کنیم و به آن ها برای دریافت تسهیلات کمک می کنیم.

دبیر قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه سپاه ثارالله اظهار کرد: اگر سربازان برای راه اندازی شغل نیازمند دریافت آموزش های بیشتر باشند، سپاه ثارالله استان کرمان این زمینه را برای آن ها فراهم می کند.

متوسلیان تصریح کرد: سپاه ثارالله استان در حوزه فنی و حرفه ای در رشته های برق ساختمان، تاسیسات، پنل های خورشیدی، تعمیر و نصب پکیج، تجارت الکترونیک همچنین در رشته های صنعتی مانند ورق کاری و جوشکاری به سربازان مهارت می آموزد.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی در حوزه های زراعت، باغبانی، دام و طیور و شیلات آموزش داده می شود، در این راستا عملیات کشت زعفران، زیره سبز، پرورش انواع دام و طیور همچون بلدرچین و بوقلمون و پرورش انواع ماهی های قزل آلا سردابی و گرمابی، آموزش داده می شوند.

دبیر قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه سپاه ثارالله تاکید کرد: در ارتباط با تجارت الکترونیک آموزش تعمیر انواع گوشی های موبایل داده می شود و در راستای آموزش مهارت ورزی سربازان به مدت ۶ الی ۹ ماه در کارگاه ها و تعمیرگاه های سپاه ثارالله آموزش می بینند.

متوسلیان اذعان کرد: ارائه همه آموزش های مهارت ورزی برای سربازان رایگان است و ستاد کل نیروهای مسلح این هزینه ها را پرداخت می کند.

وی افزود: در راستای اشتغال زایی با چندین بانک در حال رایزنی هستیم تا تسهیلاتی را به سربازان برای ایجاد شغل پرداخت کنند، این اقدام در سال ۱۴۰۰ عملیاتی می شود.

دبیر قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه سپاه ثارالله مطرح کرد: گواهی که پس از پایان دوره مهارت آموزی به سربازان اعطا می شود، کاملا معتبر است و می توانند با استفاده از آن برای راه اندازی شغل، دریافت مجوز و تسهیلات اقدام کنند.

متوسلیان در پایان خاطرنشان کرد: این طرح مورد استقبال بسیار خوب سربازان قرار گرفته و این اطمینان را برای آن ها حاصل کرده که با استفاده از مهارت کسب کرده پس از پایان خدمت خود می توانند شغلی برای خود ایجاد کنند ضمن آنکه این اقدام گام بلندی در راستای اشتغال زایی است.


24 دی 1399 14:50
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط