حمایت های مالی برای بازسازی مشاغل خانگی تدوین می شود

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال در هرمزگان:
حمایت های مالی برای بازسازی مشاغل خانگی تدوین می شود

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه مشاغل خانگی، یکی از بهترین مسیرهای پیشرفت، افزایش شغل ، مهارت، انگیزه و پایداری خانواده هاست که در راس امور و سیاست گذاری ها قرار دارد.
حمایت های مالی برای بازسازی مشاغل خانگی تدوین می شود
به گزارش بازارکار از روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، محمود کریمی بیراوند در بازدید از طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نمایشگاه های خانگی  بسیار عالی و با  محصولات نوآورانه منطقه تولید می شود و عمده مشکل آن مرتبط با حوزه بازار است.
وی تصریح کرد: حمایت های مالی برای بازسازی مشاغل خانگی در حال تدوین  و  برای ابلاغ به سراسر کشور آماده است و با تزریق تسهیلات مالی، این کسب و کارها جانی دوباره می‌گیرند.
کریمی بیرانوند  در این بازدید به پای درد دل و مشکلات کار آفرینان نشست.
 این طرح ملی با هدف ایجاد، توسعه و پایدار سازی مشاغل خانگی فعالیت خود را شروع کرده است.
صدیقه مظفر، معاون فن آوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی در حاشیه این بازدید گفت: از ۶۵ نفر پیشران، ۱۵ نفر برای بازگو کردن مشکلات و نشان دادن هنر دست خود دور هم جمع شده اند.
وی ورود به بازار فروش را  عمده مشکلات مشاغل خانگی عنوان کرد.

​کریمی بیرانوند در هرمزگان: هزینه پایین و بهره وری بالا، مزیت مشاغل خانگی است  

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در بازدید از کارگاه نقشینه در هرمزگان گفت: بسته های توسعه بازار مخصوص هر استان در حال تدوین است و با نظر فعالین کسب و کار هر استان به اجرا در خواهد آمد.  

هزینه پایین و بهره وری بالا، مزیت مشاغل خانگی است

دکتر  محمود کریمی بیراوند گفت: از مزایای مشاغل خانگی، هزینه پایین و بهره وری بالای آنها و  حداکثر استفاده  از زمان است.
وی با اشاره به دیگر مزیت های مشاغل خانگی گفت:  این تولید کنندگان همزمان در خانه و بیرون، در حال فعالیت هستند و این خود، باعث تمایز این شغل از بقیه شغل ها است.
در ادامه مژگان دادی پور، رییس اتحادیه فرشبافان و پیشران طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گفت: ۳هزار بافنده زیر مجموعه این کارگاه داریم و با قرار دادن مواد اولیه در اختیار آنان، کار تولید فرش را انجام می دهند.
وی در خصوص مشکلات بافندگان گفت: عمده مشکل این صنف بازار فروش است و اگر بتوانیم بازار خارجی را احیا کنیم می توانیم تعداد مشاغلین این حوزه را چندین برابر کنیم در حال حاضر ۲۰ نفر به صورت متمرکز و ۸۰ نفر به صورت غیر متمرکز در این کارگاه فعالیت دارند.


24 دی 1400 18:37
چاپ | ارسال به ديگران

سایت های مرتبط